ده سال پیش، هنگامی که پورشه تصمیم گرفت با ساخت مدل کایان به بازار خودروهای بیابانی وارد شود، بسیاری از منتقدان از این سیاست کارخانه آلمانی انتقاد کردند. منتقدان می‌گفتند این بازار با بازار سنتی و هویت مارک پورشه تناسبی ندارد و بنابراین به موفقیت این مدل امیدی نداشتند. 
اما اکنون که کاین همیشه جزو پرفروش‌ترین مدل‌های پورشه است، دیگر کسی برای شک کردن در موفقیت مسیر پورشه وقت تلف نمی‌کند. مخصوصاً با اقبالی که به این خودروها در بازار چین و روسیه وجود دارد، بدون شک این روزها هیچ SUV لوکسی بدون مشتری نمی‌ماند و سازندگان خودروهای لوکس و اسپرت، یکی بعد از دیگری در حال ساخت مدلی بیابانی هستند. 
تازه‌ترین مدل EXP 9 F نام دارد. کانسپتی از بنتلی که به نظر می‌آید به زودی به سومین محصول این کارخانه تبدیل خواهد شد. EXP  مخفف کلمه  Experimental یا «تجربی» است. عدد ۹ نشانه نهمین مدل EXP  این کارخانه از سال ۱۹۱۹ تا کنون است. بنتلی امید زیادی به این مدل بسته. آخرین بار این کارخانه در سال ۲۰۰۱ یک مدل EXP  ساخت که آزمونی برای یک خودروی مسابقه‌ای بود. دوسال بعد این ماشین در مسابقات لمان پیروز شد. بنتلی حالا امیدوار است که نهمین مدل EXP در بازار موفق باشد. و بالاخره حرف F مخفف  Falcon یا باز است. بنتلی می‌گوید این پرنده شکاری الهام بخش طراحان و مهندسان این شرکت برای خلق این خودرو بوده است. 

مدیران این شرکت معتقدند که بازار خودروهای بیابانی سوپرلوکس هنوز دست نخورده است. وولفگانگ دورهایمر، مدیر بنتلی در مراسم رونمایی از این خودرو در نمایشگاه ژنو گفت که اکثر مالکان بنتلی در کنار این مارک یک خودروی بیابانی هم دارند و او امیدوار است که در آینده مارک این خودروی بیابانی هم بنتلی باشد. 
برای جلب توجه خریداران، بنتلی می‌خواهد سریعترین SUV جهان را چه از نظر سرعت و چه از نظر شتاب بسازد. این کار چندان هم برای بنتلی سخت نخواهد بود، چرا که این خودرو اولین SUV جهان با موتور دوازده سیلندر است.حجم این موتور با آرایش W، شش لیتر است و ۶۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. البته احتمالاً بنتلی این خودرو را با موتوری هشت سیلندر چهار لیتری توین توربو جدید خود هم به بازار عرضه خواهد شد. همچنین احتمال استفاده از یک موتور شش سیلندر هایبرید یا هشت سیلندر دیزل هم برای این مدل وجود دارد. 

از نظر ظاهری بدون شک این یک بنتلی است. نمای جلوی خودرو کاملاً شبیه به دیگر مدل‌های این کارخانه است اما به دلیل ابعاد خودرو کمی ظرافت خود را از دست داده است. به نظر می‌رسد  بنتلی این ماشین را برای رقابت با رنج روور طراحی کرده است و طراحان این کارخانه هنگام کار بر روی آن زیاد به این رقابت فکر می‌کردند. نمای کنار ماشین بسیار به رنج روور اسپورت شبیه است، اگر چه برآمدگی بدنه روی لاستیک عقب بدون شک بیننده را به یاد بنتلی کنتینانتال جی‌تی می‌اندازد. 
بدون شک آنچه که این خودرو را از رقبایش متمایز می‌کند، طراحی داخل آن است. موقعیت راننده هفتاد میلی‌متر از کاین بلندتر و سی میلی‌متر از رنج‌روور کوتاه‌تر است. ترکیبی از چرم اعلا و چوب و بهترین موکت، فضایی لوکس و با آرامش ایجاد کرده است. همه چیز اگر چه سنتی طراحی شده اما در درون به جدیدترین تکنولوژی مجهز شده است. بر روی داشبورد صفحه‌ای شبیه به آی پد قرار داده شده که از طریق آن می‌توان سیستم صوتی و دیگر بخش‌های الکتریکی ماشین را کنترل کرد.

بنتلی سال ۲۰۱۲ را با قدرت آغاز کرده است. در دو ماه اول امسال فروش ۴۷ درصد رشد کرده و به ۸۹۴ دستگاه رسیده است. فروش بنتلی تنها در بازار چین ۶۶ درصد، در بازار خاور میانه ۵۵ درصد و در آمریکا ۲۹ درصد رشد داشته و این شرکت حتی در اروپا که بازاری به نسبت ساکن است، ۳۹ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته ماشین فروخته است. این کارخانه سال گذشته ۷۰۰۳ دستگاه ماشین فروخت. 
بنتلی در نمایشگاه ژنو، واکنش بازدیدکنندگان را نسبت به این مدل را بررسی خواهد کرد و سپس این کانسپت را به سراسر جهان خواهد بود تا واکنش بازارهای مختلف را نسبت به آن بسنجد.  این شرکت امیدوار است تا سه سال دیگر ماشینی براساس این کانسپت به بازار عرضه کند و بتواند سالانه بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دستگاه از آن را در سراسر جهان بفروشد. این ده درصد میزان فروش سالانه رنج روور است. قیمت این ماشین حدود دویست هزار دلار آمریکا تخمین زده می‌شود که حدود دوبرابر رنج روور است.