سیتروئن در نمایشگاه پکن شاسی بلندی از سری دی اس را رونمایی کرد. این خودرو که DS 6WR نام دارد لوکس‌ترین مدل این سری است و تا آخر سال جاری میلادی به بازار عرضه می‌شود. سیتروئن با این خودرو با ماشین‌هایی نظیر آئودی Q3 و مرسدس بنز GLA رقابت می‌کند. 
سیتروئن هنوز برنامه‌ای برای فروش این خودرو در بازار اروپا ندارد اما موفقیت آن در چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به احتمال زیاد راه DS 6WR را به بازارهای غرب هم باز خواهد کرد.
گروه خودروسازی پژو-سیتروئن می‌خواهد DS برای خود برند مجزایی باشد. DS با مدلهایی که تاکنون عرضه کرده در بازار خودروهای کوچک و بزرگ حاضر بود و حالا با مدل جدید به بازار شاسی‌بلندها وارد می‌شود و به این ترتیب در سه بازار مهم در چین حاضر است.
جلوی ماشین کاملا شبیه به DS5 و DS 5LS است که سیتروئن آنها را به ترتیب پارسال و در بهار امسال به بازار عرضه کرد.

با قدرت‌ گرفتن اقتصاد چین، مردم در این کشور بیشتر و بیشتر به سمت مارک‌های لوکس توجه می‌کنند. در این میان مارک‌های لوکس فرانسوی از لباس گرفته تا لوازم خانه هم محبوبیت زیادی دارند. سیتروئن می‌خواهد از این توجه برای خود بهره‌ای ببرد به همین خاطر است که می‌گوید DS 6WR را در پاریس و در « پایتخت مد و لوکس‌بودن» طراحی کرده است.
اما این ماشین در چین و در کارخانه پژو-سیتروئن در شن‌زن در استان گاندانگ ساخته می‌شود. این کارخانه شهریور گذشته افتتاح شده و ظرفیت ساخت دویست هزار دستگاه خودرو در سال را دارد.
طول ماشین ۴۵۵۰ میلی‌متر و عرض آن ۱۸۶۰ میلی‌متر و اندکی کوچکتر از کانسپت «یاقوت وحشی» است که پارسال در شانگهای رونمایی شد. ارتفاع این ماشین اما ۲۰ میلی‌متر از کانسپت یاقوت وحشی بیشتر و ۱۶۱۰ میلی‌متر است.
یاقوت وحشی در شانگهای آنقدر توجه جلب کرد که سیتروئن را مطمئن کند شاسی بلند جدید دی اس در بازار موفق خواهد بود.
یاقوت وحشی قوای محرکه هیبرید داشت اما DS 6WR با دو موتور بنزینی به بازار عرضه می‌شود. موتور ضعیفتر چهار سیلندر با حجم ۱.۶ لیتر است که ۱۶۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. حجم موتور قوی‌تر هم ۱.۶ لیتری است اما ۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. نیروی موتور با یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.
این شاسی بلند دو دیفرانسیل نیست اما سیتروئن می‌گوید آنرا به سیستمی به نام «گریپ کنترل» مجهز کرده که عملکرد سیستم تک دیفرانسیل ماشین را تا حد زیادی به ماشینهای دو دیفرانسیل شبیه می‌کند.