نیکو رزبرگ، راننده آلمانی تیم مرسدس روند پیروزی‌های این فصل خود را در شانگهای هم حفظ کرد و با اول شدن در سومین مسابقه پیاپی شانس خود را برای قهرمانی بیشتر کرد. لوییس همیلتون، هم تیمی‌ او و مدافع عنوان قهرمانی اما هفته خوبی نداشت و با بدشانسی‌های پیاپی در نهایت هفتم شد.

رزبرگ به سرعت در اول مسابقه خود را پیش انداخت و از پنجر شدن چرخ دانیل ریکیاردو، راننده ردبول استفاده کرد و پیشتاز مسابقه شد و این پیشتازی را تا پایان حفظ کرد. برعکس او که روزی تقریبا بی حادثه داشت، پشت سرش هرج و مرجی برپا بود. هیجان مسابقه از همان پیچ اول شروع شد.

فرمول یک شانگهای ۲۰۱۶

وقتی سباستین فتل از فراری، برای جلوگیری از برخورد با دانیل کیویات، راننده ردبول، با کیمی‌ رایکونن، هم تیمی خود تصادف کرد. تصادف او را تا رده پانزدهم عقب برد اما در نهایت به مسابقه برگشت و دومین راننده‌ای بود که از خط پایان گذشت و پشت سرش کیویات سوم شد.

بدبیاری‌های همیلتون که از زمان‌گیری گریبانش را گرفت در مسابقه هم ادامه داشت. او که مجبور بود مسابقه را از خط آخر شروع کند در شلوغی پیچ اول بعد از برخورد فیلیپه نصر،‌ بال جلوی خود را از دست داد و مجبور شد به سرعت به گاراژ برگردد. اندکی بعد ماشین ایمنی به پیست آمد تا قطعات باقی مانده از تصادف در پیست جمع آوری شود و همین به همیلتون فرصت داد تا زمان از دست رفته را جبران کند.

فرمول یک شانگهای ۲۰۱۶

اما صدمه برخورد پیچ اول بیشتر از بال جلو بود و باعث شد او تا پایان مسابقه سرعتش مخصوصا در پیچ‌ها کمتر باشد. با این حال راننده انگلیسی با جدیت تلاش کرد اما نتیجه‌ای بهتر از هفتم به دست نیاورد.

تنها رانندگانی که از شلوغی تصادف پیچ اول فرار کردند، دانیل ریکاردو و نیکو رزبرگ بودند. ریکاردو با شروعی بسیار خوب از خط دوم به سرعت از رزبرگ سبقت گرفت و بعد از مدت‌ها پیشتاز شد. اما در دور سوم درست موقعی که رزبرگ با استفاده از دی آر اس از او سبقت گرفت، لاستیکش پنچر شد و تا رده هفدهم عقب رفت. او هم اما دوباره با قدرت به مسابقه برگشت و در نهایت چهارم شد.

فرمول یک شانگهای ۲۰۱۶

در دور چهارم به خاطر آشغال‌های زیاد باقیمانده از تصادف، مارشال‌ها ناچار شدند برای پاک کردن پیست ماشین ایمنی را به پیست بفرستند. نیمی از رانندگان از این فرصت استفاده کردند و لاستیک‌های خود را عوض کردند. هجوم آنها به گاراژ هم باعث شلوغی مسیر گاراژ شد. بعد از خروج ماشین ایمنی از پیست، رزبرگ به سرعت فاصله خود را با فیلیپه مسا که پشت سرش بود افزایش داد و در نهایت آنقدر پیش افتاد که ۳۷.۷ ثانیه از نفر دوم پیش بود.

فرمول یک شانگهای ۲۰۱۶

فتل هم از سرعت بالای لاستیک‌های «سوپرسافت» خود حداکثر استفاده را کرد و تا بار دوم که به گاراژ برگشت چهارم شده بود. کیویات هم که با آمدن ماشین ایمین پنجم بود تا بار دومی که لاستیک عوض کرد به مقام دوم صعود کرده بود.

فتل در تعویض لاستیک انتخاب بهتری از کیویات داشت و بالاخره در دور ۳۶ از او سبقت گرفت و دوم شد. رایکونن هم توانست عقب افتادن به خاطر تصادف با فتل را جبران کند و در نهایت پنجمین راننده‌ای بود که از خط پایان گذشت. پشت سر او فیلیپه مسا ششم شد و بعد از همیلتون هم دو راننده تورو روسو، مکس ورستاپن و کارلوس ساینز هشتم و نهم شدند. آخرین امتیاز شانگهای هم به والتری بوتاس از ویلیامز رسید.