مدیران AMG در حاشیه نمایشگاه ژنو تایید کردند که سوپرکار جدید خود را در نیمه دوم سال جاری میلادی رونمایی خواهند کرد. 
این خودرو قرار است جایگزین مدل SLS، اولین خودروی ساخت AMG شود اما مدیران این بخش از شرکت مرسدس بنز می‌خواهند ای ام جی جدید هویت مجزایی از سوپرکار کنونی داشته باشد. به گفته آنها این خودرو با سیستمی مشابه ساخته شده اما از  SLS کوچکتر است. 
پیش از این شایعاتی در اینترنت درباره توقف پروژه ساخت این خودرو مطرح شده بود. براساس این شایعات مرسدس بنز به دلایل اقتصادی ناگزیر شده بود ساخت خودرو را به تاخیر اندازد. 
اما به نظر می‌رسد مرسدس بنز برعکس این شایعات به پروژه سرعت بیشتری داده است. در روزهای گذشته تصاویری از این خودرو در حالی که استتار شده مشغول آزمایش‌های جاده بود منتشر شده است. 
این پروژه در مرسدس بنز با کد C190 در حال پیشرفت است. درباره نام خودرو هنوز اطلاعات رسمی منتشر نشده است. دو نام GT و SLC برای این خودرو در مطبوعات مطرح شده است. 
نام این خودرو هر چه باشد، قرار است جایگزین SLS شود. مرسدس بنز در نمایشگاه لس‌آنجلس آخرین سری SLS را به  نام SLS AMG GT Final Edition معرفی کرد و اعلام کرد این آخرین سری این خودرو خواهد بود. 

مدل جدید بر روی شاسی کوتاه‌ شده SLS ساخته می‌شود. در ابتدا این خودرو با موتور جدید چهار لیتری هشت سیلندر AMG عرضه می‌شود. این موتور دو سیستم توربو دارد و ۴۸۵ اسب بخار نیرو و ۵۰۰ پوند-فوت گشتاور تولید می‌کند. احتمالا مدل قوی‌تر «سری سیاه» این خودرو به موتور ۶۰۰ اسب بخاری مجهز خواهد شد تا بتواند به راحتی با پورشه ۹۱۱ رقابت کند. 
گفته می‌شود یک موتور شش سیلندر هم ممکن است برای این خودرو در نظر گرفته شود. 
همه مدل‌ها دیفرانسیل‌ عقب خواهد بود. درهای گالوینگ SLS در مدل جدید جای خود را به درهای معمولی خواهد داد. AMG می‌گوید درهای معمولی خودرو را محکم‌تر می‌کند. احتمالا این تصمیم به خاطر سبک‌تر بودن ماشین نسبت به SLS گرفته شده است. 
از نظر ظاهری هنوز نمی‌توان درباره خودرو اظهار نظر کرد اما از عکس‌های مخفی مشخص است که ماشین اگرچه نسبت‌های SLS را حفظ کرده اما فرم سافت بک ماشین بیشتر شده است. 
بدون اطلاعات رسمی درباره قیمت این خودرو بازار شایعه داغ است. برخی رسانه‌های انگلیسی می‌گویند قیمت این ماشین در بریتانیا از هفتادهزار پوند به بالا است. براساس شایعه‌ها مدل هشت سیلندر هشتاد هزار پوند و گرانترین مدل ۱۱۵ هزار پوند به فروش خواهد رسید. 
براساس گفته‌های مدیران ای ام جی، این خودروی جدید در تابستان امسال معرفی شده و در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه خواهد شد.