خودرویی که لامبورگینی در حاشیه جشنواره خودروهای کلاسیک پبل بیچ در کالیفرنیا رونمایی کرد، آنقدر سفارشی بود که هنوز رونمایی نشده همه‌اش فروش رفت.

کارخانه ایتالیایی امسال نمونه روباز مدل «سنتناریو» را با خود به کالیفرنیا برد. مدل کوپه این خودرو به مناسبت صدمین سال تولد فروچیو لامبورگینی، بنیانگذار کارخانه لامبورگینی ساخته شد و در نمایشگاه ژنو رونمایی شده بود.

مانند مدل کوپه تنها قرار است بیست دستگاه از مدل بدون سقف «سنتناریو» ساخته شود. قیمت هر دستگاه دو میلون یورو است و برای همه مشتری پیدا شده است. قیمت مدل کوپه یک میلیون هفتصد هزار یورو بود و هر بیست دستگاه آن هم قبل از رونمایی فروخته شده بود.

بدنه خودرو به طور کامل از فیبرکربن ساخته شده است. در سیستم فرمان، از فن‌آوری تازه‌ای استفاده شده که باعث فرمان‌گیری چابک‌تر در پیچ‌ها در سرعت‌های پایین کمک می‌کند. در سرعت‌های بالا، چرخهای عقب هم جهت با چرخهای جلو حرکت می‌کنند.

استراتژی «سفارشی»

موتور این ماشین دو دیفرانسیل ۶.۵ لیتری دوازده سیلندر با قدرت ۷۷۰ اسب بخار است. به خاطر استفاده از فیبرکربن، وزن ماشین تنها ۱۵۷۰ کیلوگرم است و به این ترتیب نسبت وزن به قدرت ماشین دو کیلوگرم/اسب بخار است.

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خودرو ۲.۹ ثانیه است و حداکثر سرعتش ۳۵۰ کیلومتر در ساعت است.

بیست مشتری خوش‌شانس سنتناریو می‌توانند به سلیقه خود بیرون و داخل ماشین را به هر رنگ و طرحی که بخواهند سفارش دهند. در داخل خودرو،‌ اطلاعات از طریق یک نمایشگر ۱۰.۱ اینچی لمسی به راننده داده می‌شود. راننده می‌تواند از طریق این نمایشگر به اینترنت وصل شود و امکان اتصال به سیستم عامل اپل هم وجود دارد.

ساخت سنتناریو رودستر ادامه استراتژی تازه‌ای در لامبورگینی برای ساخت خودروهای بسیار سفارشی در کنار خودروهای با تولید بیشتر است. این خودروها علاوه بر سود بسیار بالاتر، به اعتبار مارک لامبورگینی هم کمک می‌کند.

این کارخانه تا الان مدلهای سستو المنتو، آونتادور جی، و وننو را با همین استراتژی به بازار عرضه کرده است و سنتناریو جدیدترین محصول سفارشی لامبورگینی است.