سیتروئن در آستانه سال نوی مسیحی، عکس‌هایی از جدیدترین مدل خود، DS5 را در کنار هواپیمای کنکورد منتشر کرده است. این تصاویر یادآور عکس‌های مشهوری از مدل DS است که حدود چهل سال پیش، در کنار این هواپیما گرفته شده بود. 
مدل DS که یکی از ماشین‌های ماندگار صنعت خودرو است،‌ توسط آندره لوفه‌بیور طراحی شد و بین سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵ ساخته شد. لوفه‌بیور که کارش را به عنوان مهندس در صنعت هوانوردی آغاز کرده بود، از تجربه‌اش در طراحی این ماشین به خوبی بهره برد و DS به یکی از آیرودینامیک‌ترین و مدرن‌ترین خودروهای عصر خود بدل شد که با اصول ساخت هواپیما طراحی شده بود. 
شاید همین مسأله رود که مدیران سیتروئن را به فکر انداخت تا مدل DS را در کنار کنکورد تبلیغ کنند. با این فکر که به مشتری این پیام را برسانند، که اگر به سفر هوایی می‌روید، بهترین و مدرن‌ترین مرکب هواپیمای کنکورد است و اگر در جاده سفر می‌کنید، سیتروئن DS بهترین است. 

هنگام گرفتن این عکس، کنکورد بهترین و سریعترین هواپیمای جهان بود. اولین هواپیمای مسافربری مافوق صوت جهان و محصول مشترک انگلستان و فرانسه، اولین پرواز خود را در سال ۱۹۶۹ انجام داد و از سال ۱۹۷۶ در خطوط هوایی ایرفرانس و بریتیش ایرویز استفاده شد. 
نزدیک به سی سال، پرواز با کنکورد حتی از پرواز فرست کلاس در هواپیماهای معمولی ایرفرانس بهتر بود، اما بعد از سقوط یک کنکورد در سال ۲۰۰۰، تعداد مسافران این هواپیما کاهش یافت و به روز کردن تکنولوژی آنالوگ این هواپیما از نظر مالی صرف نمی‌کرد. به همین دلیل هواپیما که دیگر نامش با تکنولوژی قدیمی و خطر همراه شده بود، در سال ۲۰۰۳ آخرین پرواز خود را انجام داد.
به همین دلیل است که تصمیم سیتروئن برای بازسازی عکس دهه شصت خود کمی عجیب است. داخل کابین DS بی‌شباهت به یک هواپیما نیست. اما شباهت به همین محدود می‌شود. 

به علاوه سیتروئن در تبلیغات خود برای سری DS بر آوانت گارد بودن یا خلاقانه و نوآور بودن این ماشین‌ها تأکید می‌کند و در آگهی‌هایی با تصاویر و صدای جان لنون، خواننده گروه بیتلز و مرلین مونرو، هنرپیشه هالییود برای DS3 نوستالژی و نگاه رو به عقب را بد می‌داند.
کنکورد اگرچه در زمان خود آوانت‌گارد بود، اما اکنون یک نوستالژی است و معلوم نیست، آیا سیتروئن نگاه خود در طراحی و ساخت سری DS را تغییر داده یا یادآوری عکس مشترک سیتروئن DS و کنکورد آنقدر وسوسه‌انگیز بوده که برای تکرار آن در استراتژی تبلیغاتی خود استثناء قائل شده است.