چین بزرگترین بازار سیتروئن است و یکی از عمده‌ترین سهامداران این کارخانه هم یک خودروساز چینی است. پس تعجبی ندارد اگر این کارخانه نمایشگاه پکن را برای رونمایی از لوکس‌ترین خودروی خود انتخاب کند و از آن مهم‌تر این خودرو را نه در اروپا بلکه فقط در چین بفروشد.

سیتروئن نسل اول سی۶ را بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ تولید کرد. این خودرو اگرچه به لوکس‌ترین امکانات و جدیدترین فن‌آوری مجهز بود اما به خاطر طراحی متحورانه‌اش که فاصله زیادی با همتایان آلمانی داشت، چندان فروش نکرد و تنها ۲۳ هزار دستگاه از آن ساخته شد.

نسل دوم سی۶ به دوره‌ای متفاوت از تاریخ گروه پژو-سیتروئن تعلق دارد. در سال ۲۰۱۴ و در پی بحران شدید مالی در دومین خودروساز بزرگ اروپا، کارخانه چینی دانگ‌فنگ بیش از ۱۷ درصد از سهام پژو-سیتروئن را خرید . مالکان چینی علاوه بر در اختیار گرفتن دانش فنی روز اروپا درهای بازار چین را به روی خودروساز فرانسوی باز کردند.

سیتروئن سی۶

مدیران سیتروئن که بعد از شکست نسل اول سی‌۶، فکر عرضه یک خودرو لوکس را از سر بیرون کرده بودند، این بار فرصت عرضه دوباره چنین خودرویی را در چین یافتند. فرصت ساخت یک سدان که ابعاد و امکانات خودروهای لوکس آلمانی را با قیمتی کمتر به خریداران عرضه می‌کند.

سی‌ ۶ به طور مشترک در چین و فرانسه طراحی شده است. از نظر ظاهری بسیار به سدان «فنگ‌شن ای۹» که دانگ‌فنگ آن را می‌سازد، شبیه است و مانند این سدان بر روی شاسی EMP2 گروه پژو-سیتروئن سوار می‌شود. این پلتفرم برای ساخت مدلهای ۳۰۸اس و ۳۰۸ سدان پژو هم استفاده می‌شود.

طول ماشین ۴۹۸۰ میلی‌متر، ارتفاعش ۱۴۷۰ میلی‌متر و عرضش ۱۸۴۰ میلی‌متر است. فاصله ۲.۹ متری بین دو محور خودرو هم فضای وسیعی در داخل خودرو در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. سیتروئن می‌گوید از فن‌آوری تازه‌ای در خودرو استفاده کرده تا تکان‌ دست‌اندازهای جاده را کم کند.

با وجود شباهت‌های ظاهری زیاد و قطعات مشترک، سیتروئن به خوبی خود را از برادرخوانده‌اش در دانگ‌فنگ متمایز کرده است. چراغهای ال‌ائی‌دی جلو به جلوپنجره‌ای آب کروم کاری شده متصل است که آرم بزرگ سیتروئن در وسطش قرار دارد. این شاید متحورانه‌ترین و فرانسوی‌ترین بخش خودرو باشد. بقیه خودرو بسیار محافظه‌کارانه است. چرخ‌ها کمی به نسبت خودرو کوچک است اما به نظر این اندازه برای سواری بهتر انتخاب شده است.

سیتروئن سی۶

سیتروئن می‌گوید داخل خودرو را طوری طراحی کرده تا محیطی «گرم و مدرن» داشته باشد. روکش صندلی‌ها از چرم ناپا است و کنسول وسط، داشبورد و رودری‌ها هم با چرم پوشیده شده است. از چوب و آلومینیوم هم در تزیین بخش‌های مختلف اتاق استفاده شده است. روبروی راننده یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی قرار دارد و وسط داشبورد هم یک نمایشگر هشت اینچی برای مدریت سیستم تهویه و سیستم صوتی قرار داده شده است. سیستم تهویه مطبوع قابلیت تنظیم متفاوت در چهار بخش مختلف خودرو را دارد و صندلی‌ها هم به سیستم ماساژ و تهویه مجهز است. فرمان خودرو با دانگ‌فنگ فنگ‌شن ای۹ یکی است.

هنوز قوای محرکه خودرو به طور رسمی تایید نشده است. اما به احتمال زیاد موتور توربوی چهار سیلندر با حجم‌ ۱.۸ لیتر روی خودرو سوار خواهد شد. این موتور ۲۰۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و نیرویش از طریق یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل می‌شود.

سی۶ در بازار باید با فورد تاروس، بیوک لاکراس و تویوتا کراون رقابت کند. هر سه با فرمولی مشابه امکانات لوکس و فضایی بهتر را با قیمتی کمتر از آئودی ای۴، بنز کلاس سی و ب ام و سری۳ به خریداران عرضه می‌کنند. قیمت ماشین بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار یوان معادل ۲۷ تا ۴۰ هزار یورو پیش‌بینی می‌شود که در گران‌ترین حالت هم از ارزان‌ترین بنز کلاس سی کمتر است.

سی۶ در کنار فنگ‌شن ای۹ در کارخانه مشترک دانگ‌فنگ و پژو-سیتروئن در ووهان در چین ساخته می‌شود و از سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد. سیتروئن که سال گذشته سیصد هزار دستگاه خودرو در چین فروخته، امیدوار است با آمدن این سدان لوکس حضورش در بازار چین را بیشتر کند.