سیتروئن نمونه‌ای مدرن از مدل کلاسیک مهاری را رونمایی کرده است. کارخانه فرانسوی می‌گوید انتظار ندارد این خودرو فروش بالایی داشته باشد اما امیدوار است هویت تازه‌ای که سیتروئن برای خود تعریف کرده را بین مشتریان جا بیاندازد.

نام مدل جدید ائی-مهاری است. این خودرو براساس کانسپت «کاکتوس ام» ساخته شده که چند ماه پیش در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد.

طراحی جعبه شکل آن یاد آور مدل کلاسیک مهاری است که در دهه شصت ساخته می‌شد. مهاری بر اساس سیتروئن ۲سی‌وی (در ایران ژیان) ساخته شد و به سرعت به خودروی محبوبی برای کار و تفریح بدل شد و حتی ارتش فرانسه هم از آن استفاده می‌کرد. سیتروئن بین سالهای ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۷ صد و پنجاه هزار دستگاه مهاری ساخت

سیتروئن ائی-مهاری

خاویر پژو، مدیر برنامه ریزی محصولات سیتروئن می‌گوید برداشت مدرن از مهاری «بیانگر خلاقیت و جرات سیتروئن است»

قیمت این ماشین معلوم نیست. پیش‌بینی می‌شود قیمت آن در فرانسه حدود ۲۵ هزار یورو باشد. مدیران سیتروئن می‌گویند انتظار ندارند ائی-مهاری فروش زیادی داشته باشد ولی در عوض به گفته آنها «شتاب بیشتری به شناساندن هویت سیتروئن خواهد داد»

سیتروئن می‌گوید ائی-مهاری را برای مشتریانی ساخته که به دنبال ماشینی مدروز و تفریحی هستند که به محیط زیست آسیب نزند. در عمل هتل‌ها و مراکز تفریحی از مهمترین مشتری‌های مورد نظر سیتروئن هستند که می‌خواهند ماشینی «ساده و باحال» در اختیار مشتریانشان قرار دهند.

سیتروئن ائی-مهاری

سیتروئن مدل ائی-مهاری را در کارخانه‌اش در رنه در غرب فرانسه خواهد ساخت. این خودرو محصول مشترک گروه پژو-سیتروئن و گروه بولوره است. بولوره با همکاری پژو-سیتروئن در حال حاضر در همین کارخانه خودرویی الکتریکی به نامه «بلوسامر» میسازد و ائی-مهاری هم بر روی پلتفرمی مشترک با این خودرو ساخته خواهد شد.

حداکثر سرعت این خودرو ۱۱۰ کیلومتر در ساعت است و موتور الکتریکی آن با هر بار شارژ تا ۲۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند. باتری‌های ماشین برای شارژ کامل بین هشت تا ده ساعت زمان نیاز دارد.

ارتفاع ماشین کمی بالا آورده شده تا بتواند به راحتی در ساحل حرکت کند و رنگ آمیزی آن هم از ورزشهای آبی الهام گرفته شده است. داخل ماشین از پارچه ضد آب ساخته شده و بدنه‌اش پلاستیکی است.

سیتروئن ائی-مهاری

سیتروئن می‌گوید پلاستیکی که در ساخت بدنه به کار رفته با گرما شکل گرفته و به همین خاطر تعمیر و رنگ آمیزی آن بسیار ساده و کم هزینه است. به علاوه بدنه ماشین در برخوردهای ساده از خود انعطاف نشان می‌دهد.

سقف ماشین را می‌توان کنار زد و ردیف عقب صندلی هم قابل خواباندن است تا در صورت نیاز جای بار بیشتر شود. طول خودرو ۳۸۱۰ میلی‌متر، عرضش ۱۶۵۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۸۷۰ میلی‌متر است.

سیتروئن می‌گوید این خودرو را از بهار آینده به بازار عرضه می‌کند.