چند روز بعد از معرفی مدل استیشن CLS {+} و بعد از حضور اعلام‌نشده نمونه استتار شده‌ای در فستیوال سرعت گوود‌وود، مرسدس بنز امروز مشخصات نمونه AMG این خودرو را با تصاویری از آن منتشر کرد. 
مرسدس بنز CLS 63 AMG شوتینگ بریک با موتور هشت سیلندر ۵.۵ لیتری CLS AMG عرضه می‌شود که با دو توربو و سیستم تزریق سوخت مستقیم ۵۲۵ اسب بخار قدرت دارد و با گشتاور ۵۱۶ پوند بر فوت می‌تواند در ۴.۴ ثانیه سرعتش را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند. 
حداکثر سرعت ماشین به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. مصرف سوخت ماشین ۱۰.۱ لیتر در هر صد کیلومتر است و در هر کیلومتر ۲۳۵ گرم دی‌اکسید کربن تولید می‌کند. 
نیروی موتور از طریق یک جعبه دنده هفت سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود که می‌توان آن را در چهار حالت کنترلد افیشنسی (Controlled Efficiency) برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت، اسپرت، اسپرت پلاس و دستی تنظیم کرد. 
فنربندی ماشین را هم می‌توان در سه حالت مختلف، کامفورت (Comfort)، اسپرت و اسپرت پلاس تنظیم کرد. 

ماشین به صورت استاندارد با رینگ‌های AMG عرضه می‌شود و برای تفاوت با شوتینگ‌بریک معمولی کاپوت کمی تغییر داده شده و با جلوپنجره AMG عرضه می‌شود. سپرها هم کمی پهن‌تر شده و آرم V8 Biturbo  هم برآن نقش بسته است. در عقب هم یک دیفیوزر این خودرو را از مدل استیشن معمولی متمایز می‌کند. 
ترمز‌های ماشین دیسک با قطر ۳۶۰ میلی‌متر با سیستم خنک‌کننده است ولی خریداران می‌توانند با هزینه‌ اضافی دیسک‌های سرامیکی برای این ماشین سفارش دهند. 
داخل خودرو هم با چرم بسیار مرغوب ناپا، قطعات با رنگ مشکی پیانویی، و فرمان چرم AMG ساخته شده است. خریداران می‌توانند با پرداخت هزینه اضافی کف جای بار را با چوب تزیین کنند و یا ماشینشان را با بدنه فیبرکربن سفارش دهند. 
ماشین در ماه نوامبر به بازار عرضه می‌شود و هنوز قیمت آن به طور رسمی اعلام نشده اما پیش‌بینی می‌شود قیمتش از صد هزار یورو بیشتر باشد.