مرسدس بنز جدیدترین مدل خود به نام CLA را رونمایی کرد. این مدل که اشتراک زیادی با کلاس A دارد، کوپه چهار در کوچکی است که مرسدس بنز امیدوار است بتواند با آن خریداران جوان را به این مارک جلب کند. 
CLA براساس کانسپت «استایل کوپه» ساخته شده است که سال گذشته نمایش داده شد و واکنش بسیار خوبی به همراه داشت. بعد از کلاس B و کلاس A، این سومین خودرویی است که براساس پلتفرم جدید دیفرانسیل جلوی بنز ساخته می‌شود. این ساختار با موتور افقی و دیفرانسیل جلو است. قرار است مدل CLA45 AMG دو دیفرانسیل باشد. 
مدل سی‌ال‌ای در راستای سیاست کاهش میانگین سن خریداران مرسدس بنز ساخته شده است. سیاستی که با ساخت کوپه چهاردر بزرگ سی‌ال‌اس آغاز شد. مرسدس بنز می‌گوید با چنین مدل‌هایی متوسط سن خریدارانش در آمریکای شمالی از ۵۴ سال به ۵۱ سال کاهش یافته است. 

کارخانه آلمانی اکنون می‌گوید سی‌ال‌ای را برای کسانی ساخته است که تاکنون تجربه رانندگی با بنز را نداشته‌اند و از این طریق می‌خواهد ارتباطش با مشتریان را از سنین پایین‌تری آغاز کند. 
پنج مدل از این خودرو یا سه موتور مختلف عرضه می‌شود که شبیه به ترکیب موتورهای کلاس A  است. ضعیفترین مدل CLA 180 است که موتور ۱۵۹۵ سی‌سی با قدرت ۱۲۲ اسب بخار دارد و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتش ۹.۳ ثانیه است و حداکثر سرعتش۲۱۰ کیلومتر در ساعت است. حجم موتور قوی‌تر بنزینی ۱۹۹۱ سی‌سی است که قدرتش ۲۱۱ اسب بخار است. شتاب این مدل ۶.۷ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است. یک موتور دیزل ۲۱۴۳ سی‌سی هم برای این مدل در نظر گرفته شده است که  شتابش ۸.۲ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۳۰ کیلومتر در ساعت است. 
سی‌ال‌ای از نظر ابعاد ۴ سانتی‌متر کشیده‌تر، هفت میلی‌متر پهن‌تر و ۴۳ میلی‌متر کوتاه‌تر از کلاس C مرسدس بنز است. (طول ۴۶۳۰ میلی‌متر، عرض ۱۷۷۷ میلی‌متر و ارتفاع ۱۴۳۷ میلی‌متر). اگرچه در کوتاه مدت این مدل می‌تواند خطری برای فروش کلاس سی‌ باشد اما به نظر می‌رسد مرسدس بنز تصمیم گرفته نسل بعدی کلاس سی را متناسب با تقاضا در بازار چین و آمریکای شمالی، کمی بزرگ‌تر طراحی کند. 

مرسدس بنز می‌گوید با رسیدن به شاخص آیرودینامیک ۰.۲۲ بهترین رکورد را در این کلاس به دست آورده است. همین باعث شده که مصرف ماشین کمتر شود و در مدل CLA 180 BlueEfficiency مصرف ماشین به پنج لیتر در هر صد کیلومتر برسد. 
داخل اتاق تقریباً بدون تغییر از سری A گرفته شده است و تکنولوژی‌های به کار رفته در ماشین هم با کلاس A و B مشابه است.  سیستم رادار تشخیص خطر و جلوگیری از تصادف به طور استاندارد روی همه مدل‌هانصب شده و سیستم چندرسانه‌ای ماشین، تلفن‌های هوشمند اپل، اندروید یا مایکروسافت را تشخیص می‌دهد و با آن کار می‌کند. 
فهرست بخش‌های سفارشی ماشین بسیار طولانی است. از جمله می‌توان ماشین را با سقف  شیشه‌ای یا نورپردازی فایبراپتیک برای اتاق سفارش داد. قیمت پایه ارزانترین مدل CLA بیست و هشت هزار و ۹۷۷ یورو اعلام شده است.