تویوتا با رونمایی از سی اچ – آر، اگر چه کمی دیر اما با قدرت به بازار شاسی بلند‌های شهری وارد می‌شود. این خودرو که با الهام از کانسپتی به همین نام ساخته شده، قرار است از سال ۲۰۱۷ به بازارهای جهان عرضه شود.

تویوتا کانسپت سی اچ – آر را دو سال پیش در نمایشگاه پاریس نمایش داد. این کانسپت قدمی دیگر از سوی کارخانه ژاپنی بود تا حال و هوایی جوان پسندتر و هیجان انگیزتر به مدلهایش ببخشد. خودرویی که در ژنو رونمایی شد نشان می‌دهد تویوتا در تولید انبوه این خودرو تا حد زیادی به کانسپت وفادار مانده است.

تویوتا می‌گوید سی‌اچ-آر الگویی برای طراحی مدلهای دیگر این کارخانه هم خواهد بود. بنابراین به احتمال زیاد طرح جلوپنجره و سپر سه بعدی و طرح چراغهای این ماشین در مدلهای دیگر تویوتا استفاده خواهد شد.

سی اچ – آر بر روی پلتفرمی تازه به نام «تی ان جی ای» یا (Toyota New Global Architecture) ساخته می‌شود. یکی از دلایلی که تویوتا اینقدر دیر به بازار کراس اوورهای کوچک وارد شد این بود که منتظر آماده شدن این پلتفرم بود.

برای جبران این عقب ماندگی و با وجود رقیبانی جدی مثل نیسان جوک، تویوتا به درستی در طراحی این خودرو اغراق کرده تا توجه جلب کند. سی اچ – آر شبیه به یک کوپه طراحی شده است. طراحان تویوتا می‌گویند هدفشان راضی کردن مشتریانی بود که ماشینشان را به عنوان بخشی از شخصیت خود در نظر می‌گیرند و لزوما به دنبال استفاده کاربردی صرف از آن نیستند و از همه مهمتر می‌خواهند در خیابان دیده شوند.

تویوتا سی اچ - آر

موتوری که سی اچ – آر در نمایشگاه ژنو به آن مجهز است یک سیستم هیبرید ۱۲۲ اسب بخاری با موتور ۱.۸ لیتری بنزینی است که کمتر از ۹۰ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. یک موتور ۱.۲ لیتری توربو با قدرت ۱۱۵ اسب بخار هم در نمایشگاه ژنو برای این خودرو معرفی شد و گفته شد سی اچ – آر در بعضی بازارها با یک موتور دو لیتری هم عرضه می‌شود.

نیروی موتور از طریق جعبه دنده شش سرعته دستی یا اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل می‌شود و البته خودرو را می‌توان دو دیفرانسیل هم سفارش داد.

سیستم پیشگیری از تصادف تویوتا به نام «سیفتی سنس» (Safety Sense) هم به صورت استاندارد روی این مدل عرضه می‌شود. این سیستم شامل هشدار خارج شدن ماشین از خطوط جاده، تشخیص عابر پیاده، تشخیص علامت‌های راهنمایی و کروز کنترل هوشمند است.

سی اچ – آر در کارخانه تویوتا در عارفیه ترکیه ساخته خواهد شد و تا پایان سال ۲۰۱۶ ابتدا به بازار اروپا و از سال آینده میلادی به بازارهای دیگر صادر می‌شود. ابتدا قرار بود این خودرو در آمریکا با بند «سایون» عرضه شود اما با تصمیم تویوتا برای تعطیلی این برند، سی اج-آر با آرم تویوتا فروخته خواهد شد.

مدیر کارخانه عارفیه که در شمال غرب ترکیه است بهار امسال گفته بود مایل است محصولات تویوتا را از این کارخانه به ایران صادر کند. بدون شک اگر پای سی اچ – آر به بازار ایران باز شود، طرفداران زیادی خواهد داشت.