اولین محصول مشترک سیتروئن و سایپا شاسی بلند سی۳- اکس آر است و در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد. سیتروئن این شاسی بلند را مخصوص بازار چین طراحی کرده و از اواخر سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه کرده است.

سیتروئن این شاسی بلند را با همکاری کارخانه دانگ فنگ در چین می‌سازد. این خودرو دو موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر معمولی و توربو با قدرتهای ۱۱۵ اسب بخار و ۱۶۳ اسب بخار دارد. نیروی موتور از طریق جعبه دنده پنج سرعته دستی یا چهار سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. جعبه دنده موتور توربو شش سرعته دستی یا شش سرعته اتوماتیک است.

سیتروئن سی۳ اکس آر

طول ماشین ۴۲۵۷ میلی‌متر، عرضش ۱۷۴۸ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۵۴۲ میلی‌متر است. فاصله بین دو محور خودرو ۲۶۵۵ میلی‌متر است. این خودرو بر روی پلتفرم ۲۰۰۸ ساخته می‌شود که کمی کشیده‌تر شده است.

برخلاف مدلهای اروپایی سیتروئن، خودروهای این کارخانه که در بازار چین عرضه می‌شود، با نگاهی محافظه‌کارانه طراحی شده است. قیمتش از حدود ۱۰۸ هزار یوان، معادل ۱۶ هزار دلار آمریکا به بالا است.

سیتروئن و سایپا هفته پیش تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو برای تولید مشترک خودرو امضا کردند. قرار است شرکتی با سرمایه‌گذاری مشترک ایجاد شود که سه محصول سیتروئن را در کاشان بسازد. هدف این شراکت تولید سالانه ۱۵۰ هزار خودرو ظرف پنج سال است.

پیش‌بینی شده که ۳۰ درصد از محصولات مشترک تولید شده درپنج سال اول با تعهد طرف فرانسوی و بعد از پنج سال به صورت توافقی صادر شود. ساخت موتور جدید هم در این قرارداد دیده شده اس و به گفته وزیر صنعت ایران ‌تولید موتور از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و به تدریج در سال ۲۰۲۰ اغلب قطعات این موتور در ایران تولید می‌شود.

سیتروئن سی ۴ سدان

سدان سی۴

مدل دیگری که تولید آن در ایران قطعی شده، سیتروئن سی۴ است. سی۴ هم از سال گذشته در بازار چین عرضه شده است و قطعات مشترک زیادی با پژو ۳۰۱ دارد که قرار است در ایران خودرو تولید شود.

موتور ماشین سه سیلندر با حجم ۱.۲ لیتری توربو و قدرت ۱۳۰ اسب بخار است و با جعبه دنده شش سرعته دستی یا اتوماتیک عرضه می‌شود. موتور دیگر این ماشین ۱.۶ لیتری بنزینی با قدرت ۱۱۷ اسب بخار است و قرار است در آینده یک موتور ۱.۶ لیتری توربو با قدرت ۱۶۳ اسب بخار به این دو موتور اضافه شود.

سیتروئن و سایپا اعلام کرده‌اند قرارداد نهایی را در چند ماه امضا می‌کنند. دو شرکت به سرعت بعد از برداشته شدن تحریم‌ها مذاکرات خود را شروع کردند اما برخلاف پژو و ایران خودرو، این مذاکرات بسیار طولانی شد و تردیدهایی درباره همکاری دو شرکت ایجاد کرد.