اگر به وعده‌های مدیران خودروسازی ایران اعتماد داشته باشید، قصد خرید یک شاسی‌بلند کوچک دارید و از خودروهای چینی هم بدتان نمی‌آید، بهتر است کمی دست نگه دارید چون قرار است «به زودی» یک مدل جدید به بازار ایران عرضه شود. 
این مدل جدید جک اس۵ است که کرمان خودرو قصد دارد آن را در ایران مونتاژ کند. محمدرضا میرعلی‌نقی، مدیرعامل شرکت کرمان خودرو خبر داده که تولید آزمایشی این خودرو به پایان رسیده و «این خودرو به زودی راهی بازار خواهد شد.»
از نظر ظاهری، اس۵ با طول ۴۴۳۰میلی‌متر، عرض ۱۸۴۰ میلی‌متر و ارتفاع ۱۶۶۰ میلی‌متر، ظاهر و جثه‌ای شبیه به هیوندای iX35 دارد. این خودرو در بهار گذشته به بازار عرضه شده و جدیدترن محصول کارخانه Jianghuai Automobile Company یا JAC است. 

موتور ماشین چهار سیلندر توربو با حجم دولیتر و قدرت ۱۷۵ اسب بخار است. این موتور استاندارد یورو۵ دارد و قدرتش از طریق یک جعبه دنده شش سرعته دستی به چرخهای جلو فرستاده می‌شود. 
سیستم پایداری الکترونیکی، کنترل سرعت در سرپایینی و کنترل ایستایی در سربالایی از جمله امکانات استاندارد این ماشین است. فاصله ماشین تا زمین ۲۱۰ میلی‌متر و گنجایش فضای بار آن ۵۰۵ لیتر است. با خواباندن صندلی‌های عقب جای بار به ۱۱۰۰ لیتر افزایش می‌یابد. 
مدیر کرمان خودرو می‌گوید مدلهایی که در ایران فروخته می‌شود سان‌روف، کیسه هوا برای سرنشینان جلو و سنسور دنده عقب را هم به طور استاندارد خواهد داشت. 

جک در نمایشگاه امسال خودرو در گوانگژو مدل جدید از اس۵ را نمایش می‌دهد که از نظر ظاهری کمی با مدلهای کنونی متفاوت است و با یک موتور ۱.۵ لیتری  توربوی جدید عرضه می‌شود. این موتور مصرف سوختش بسیار به صرفه‌تر است و آلودگی کمتری از موتور دو لیتری تولید می‌کند و بدون شک موتور بهتری برای ایران است. اما معلوم نیست آیا کرمان خودرو این مدل را هم به بازار ایران وارد خواهد کرد یا نه. 
گران‌ترین مدل اس۵ در چین ۱۳۵ هزار و ۸۰۰ یوان است که با قیمت روز یوان حدود ۶۹ میلیون تومان می‌شود. مدیرعامل کرمان خودرو قیمت ماشین در بازار ایران را اعلام نکرده است اما می‌گوید این ماشین زیر هشتاد میلیون تومان خواهد بود. 
جک یک خودرساز دولتی در چین با حدود پنجاه سال سابقه در صنعت خودرو است. این کارخانه اکنون سالانه هفتصد هزار دستگاه خودرو میسازد و جزو ده خودروساز اول چین است. این کارخانه چینی دو مرکز تحقیق و توسعه در ایتالیا و ژاپن تاسیس کرده و چند کارخانه هم در سراسر دنیا دارد. محصولات جک به بسیاری از بازارهای مهم در آسیا، اروپا، روسیه و آمریکای لاتین صادر می‌شود.