آئودی اعلام کرد در سال ۲۰۱۶ مدل جدید شاسی‌بلند «کیو۲»ب و نسل جدید شاسی‌ بلند «کیو۵» را به بازار عرضه خواهد کرد.

کیو ۲ یک کراس اوور شهری در ابعادی کوچکتر از کیو۳ و مشابه با نیسان جوک خواهد بود. آئودی برای نامگذاری این خودرو مدتی با گروه خودروسازی فیات-کرایسلر درگیر بود. ظاهرا فیات-کرایسلر حق امتیاز نام کیو ۲ را در اختیار داشت و راضی نبود آن را به شرکت دیگری واگذار کند. شایعه شده بود که آئودی ناچار شده است به جای کیو۲ از نام کیو۱ استفاده کند. اما ظاهرا به نظر می‌رسد دو کارخانه حالا به توافق رسیده باشند.

شهریور ماه گذشته، اولریخ هاکنبرگ، مدیر فنی پیشین آئودی گفته بود شاسی بلند کوچک آئودی برای رونمایی در نمایشگاه ژنو در بهار آینده آماده خواهد بود.

آقای هاکنبرگ البته بعد از رسوایی موتورهای دیزل در گروه فولکس‌واگن از سمت خود استعفا داد.

۶۰ مدل تا سال ۲۰۲۰

روپرت استادلر، مدیر آئودی همزمان با خبر مدلهای جدید اعلام کرد این کارخانه با سرمایه‌گذاری سه میلیارد یورویی قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ تعداد مدلهای خود را از ۵۰ عدد کنونی به ۶۰ مدل برساند.

بازار خودروهای شاسی بلند در حال حاضر پرسودترین بازار است و آئودی نمیخواهد از قافله عقب بماند.

بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری آئودی در قوای محرکه الکتریکی است. مدیر آئودی تایید کرده که این کارخانه تا سال ۲۰۱۸ یک شاسی بلند تمام الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد. این شاسی بلند،که احتمالا با نام کیو۶ به بازار عرضه می‌شود، براساس کانسپت «ائی-ترون کواترو» ساخته خواهد شد که آئودی آن را در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کرد.

آئودی کانسپت ائی-ترون کواترو

آئودی کانسپت ائی-ترون کواترو

هدف آئودی از عرضه شاسی بلند الکتریکی رقابت با تسلا مدل اکس است که فعلا بدون رقیب و تنها شاسی بلند لوکس تمام الکتریکی در بازار است.

بخش دیگری از سه میلیارد یورو در بهینه سازی خطوط تولید در کارخانه‌های اینگلوشتاد و نکارزولم در آلمان سرمایه‌گذاری خواهد شد. همزمان آئودی به سهامدارانش گفته برای صرفه‌جویی قصد دارد در هزینه‌های شرکت تجدید نظر کند و فعلا ساخت یک تونل باد را عقب انداخته است.

رسوایی برملا شدن تقلب گروه فولکس واگن در ساخت موتور دیزل باعث شده آئودی تلاش خود را برای کار بر روی تکنولوژی‌های حافظ محیط زیست بیشتر کند و از این طریق اعتبار خود را در بازار دوباره به دست آورد.