آلفارومئو با پایان مراحل اولیه ساخت مدل جدید شاسی‌بلند خود را برای عرضه این خودرو در سال آینده آماده می‌کند. سرجیو مارکیونه، مدیر گروه فیات-کرایسلر میگوید تولید این مدل از اواسط سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد. 
این دومین مدل جدید آلفارومئو بعد از سدان جولیا است. آلفارومئو درباره جزییات این خودرو که فعلا در کارخانه «پروژه ۹۴۹» نامیده شده، سکوت کرده است. اما بنا به گفته برخی از قطعه‌سازان این ماشین یک شاسی‌بلند اندازه متوسط است که بر روی شاسی جولیا سوار می‌شود و با آئودی کیو۵ و ب ام و اکس۳ رقابت می‌کند. 
آلفارومئو جولیا پیش‌تر با حضور تعداد محدودی از روزنامه‌نگاران رونمایی شد و قرار است یک ماه دیگر در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به طور رسمی رونمایی شود. تولید این سدان از پاییز آغاز می‌شود و در زمستان و بهار آینده به بازار اروپا و آمریکا عرضه خواهد شد. 
جولیا سدانی اسپرت است که آلفارومئو امیدوار است فروش خوبش در بازار فضای لازم برای احیای مارک آلفارومئو را فراهم کند. قوی‌ترین مدل این خودرو با موتور شش سیلندر فراری مجهز شده است. آلفارومئو احتمالا مدلهای کوپه و بدون سقف آن را هم در یکی دوسال آینده به بازار عرضه خواهد کرد. 
سرجیو مارکیونه گفته است آلفارومئو تاکنون دو میلیارد یورو از پنج میلیارد یورویی که گروه فیات-کرایسلر برای احیای این کارخانه در نظر گرفته را هزینه کرده است. او می‌گوید آلفارومئو هنوز درحال بررسی برنامه عرضه مدلهای جدید خود است و تا پایان امسال به نتیجه خواهد رسید. او گفته می‌خواهد این برنامه طوری طراحی شود که عرضه هر مدل بیشترین تاثیر را بر موفقیت آلفا داشته باشد. 
از جمله مدلهای جدید آلفا یک سدان بزرگ است که با آئودی ای۶ و ب ام و سری۵ رقابت می‌کند. براساس شنیده‌ها این مدل در سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. یک شاسی‌بلند بزرگ و دو مدل کوچک که جانشین جولیتا می‌شود هم قرار است تا سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شود. 
در مجموع طرح تازه آلفارومئو شامل هشت مدل جدید است که این کارخانه می‌خواهد با آنها فروش خود را از ۷۰ هزار دستگاه کنونی به ۴۰۰ هزار دستگاه برساند. آلفارومئو در حال حاضر تنها سه مدل جولیتا، میتو را به صورت انبوه و مدل اسپرت ۴سی را در تعدادی محدود تولید میکند.