مزدا اولین طرح از شاسی بلند جدیدش CX-3 را همراه با اعلام خبر رونمایی آن در نمایشگاه لس آنجلس، منتشر کرد. 
استقبال از محصولات اخیر مزدا به قدری خوب بوده که این کارخانه تصمیم گرفت مدل جدیدش را بدون عرضه یک کانسپت و مستقیم عرضه کند. بنابراین خودرویی که در نمایشگاه لس‌آنجلس برای اولین بار به نمایش گذاشته خواهد شد همان محصول نهایی است که به دست خریدار می‌رسد. 
CX-3 به جریان آهسته و پیوسته تغییر در مزدا شتاب بیشتری می‌دهد. این کارخانه بعد از رونمایی از مزدا میاتا/MX-5 و مزدا ۲ حالا به سراغ بازار مهم‌تری آمده است. 
بازار شاسی بلندهای کوچک در حال حاضر بیشترین رشد را در کل صنعت خودرو دارد. فروش ماشین‌های شاسی بلند بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ با نزدیک به ۹۰ درصد افزایش به پانزده میلیون و هفتصد دستگاه رسیده است. 
خریداران مخصوصاً در جاده‌های پر دست انداز چین، هند و روسیه ترجیح می‌دهد ترکیبی از یک شاسی بلند و یک هچ‌بک کوچک سوار شوند. از نیسان با مدل جوک تا جنرال موتورز با بیوک آنکور و اپل موکا، همه محصولات خودروسازان در این کلاس با استقبال خوب خریداران روبرو شده است و حالا مزدا هم سهمی از این بازار می‌خواهد.
طرحی که مزدا از CX-3 منتشر کرده است نشان می‌دهد که این خودرو هم مانند مدلهای اخیر این کارخانه، برداشتی از زبان طراحی «کودو» برای یک شاسی بلند است. کودو به معنی «روح حرکت» فلسفه تازه‌ای است که مزدا از آن برای طراحی مدلهای جدیدش از آن الهام می‌گیرد. 
از نظر ابعاد CX-3 کوچک‌ترین شاسی بلند مزدا است و در رده‌ای پایین‌تر از CX-5 و مدل هفت نفره CX-9 قرار می‌گیرد. این خودرو بر روی شاسی مدل مزدا ۲ ساخته می‌شود و به موتور دو لیتری اسکای اکتیو مزدا مجهز خواهد شد. مزدا این خودرو را در اواسط سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه می‌کند. 
علاوه بر این مدل کاملاً جدید، مزدا در نمایشگاه لس آنجلس فیس لیفت مدلهای سدان مزدا ۶ و شاسی بلند CX-5 را هم نمایش خواهد داد. جلوپنجره هر دو مدل عوض خواهد شد و به امکانات داخلی مدل ۲۰۱۶ این مدل‌ها مجهز شده‌اند. از جمله این امکانات سیستم اینفوتینمنت جدیدی است که تاکنون تنها در مزدا ۳ استفاده می‌شد.