شرکت کرمان موتور یک شاسی بلند کوچک چینی به ایران می‌آورد. نام این خودرو  اکس۵۰ است؛ کوچکترین شاسی بلند کارخانه لیفان که از سال گذشته به بازار چین عرضه شده است. 
محمدرضا علینقی، مدیر کرمان موتور می‌گوید این خودرو ارزان‌ترین شاسی‌بلند در بازار ایران خواهد بود. او قیمت این ماشین را اعلام نکرده است اما قیمت پایه اکس۵۰ در چین و روسیه معادل سی میلیون تومان است. 
اکس۵۰ طول ۴۱۰۰میلی‌متر، عرض ۱۷۷۲ میلی‌متر و ارتفاع ۱۵۴۰ میلی‌متر به نسبت شاسی‌بلندها خودروهای کوچکی است، اما از یک هچ‌بک معمولی بزرگ‌تر است. برای مقایسه طول ماشین ۲۶۵ میلی‌متر، عرضش ۷۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۱۲ میلی‌متر بیشتر از پژو ۲۰۶ است. فاصله بین دو محور خودرو هم ۲۵۵۰ میلی‌متر است. 

ظاهر ماشین ساده اما اسپرت است. فاصله بیست سانتی‌متری ماشین از زمین حس بیابان‌نوردی را به بیننده می‌دهد اما بعید است این خودرو بتواند زمانی طولانی خارج از جاده دوام بیاورد. برخلاف بسیاری از مدلهای چینی طراحی ماشین کپی مستقیم از یک مدل اروپایی یا ژاپنی نیست. با این حال نمای پشت آن بیننده را به سرعت به یاد آلفارومئو می‌اندازد. 
طراحی داخل ماشین هم ساده است و تعجبی نیست که در ساخت قطعات داشبورد و روکش‌ها از پلاستیک ارزان‌قیمت استفاده شده است. کیلومتر شمار دیجیتال قرمز و دگمه چراغ خطر با همین رنگ به سرعت توجه را جلب می‌کند. گنجایش بار ماشین ۶۵۰ لیتر است که اگر صندلی عقب را بخوابانید به ۱۱۳۶ لیتر می‌رسد. 
لیفان اکس۵۰ بر روی پلتفرمی مشترک با لیفان ۵۳۰ سدان ساخته می‌شود. موتور این خودرو ۱.۵ لیتری ۱۰۳ اسب بخاری است و نیروی موتور از طریق جعبه دنده دستی یا اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل می‌شود. حداکثر سرعت ماشین ۱۶۰ کیلومتر در ساعت و مصرف سوخت آن ۶.۳ لیتر (۶.۵ لیتر در مدل اتوماتیک) در هر صد کیلومتر است. 

مدل پایه اکس۵۰ دو ایربگ، سیستم ترمز ضد قفل ای‌بی‌اس، تهویه مطبوع، گرم‌کن آینه و سیستم صوتی به صورت استاندارد دارد. مدلهای گران‌تر با صندلی چرم، سیستم پخش چند رسانه‌ای، دوربین عقب و شش ایربگ عرضه می‌شود. گران‌ترین مدل این خودرو در بازار روسیه ۵۸۹ هزار روبل یعنی معادل ۳۵ میلیون و هفتصد هزار تومان است. 
اکس۵۰ پنجمین محصول از شرکت لیفان است که کرمان موتور در ایران مونتاژ میکند. این کارخانه علاوه لیفان، مدلهایی از کارخانه جی‌ای‌سی (یا جک) را هم در ایران مونتاژ می‌کند. 
به گفته مدیر کرمان موتور اکس۵۰ در نمایشگاه خودروی شیراز نمایش داده خواهد شد و پیش فروش آن از هفته آینده (۲۴ خرداد) آغاز می‌شود.