حمید صافدل معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرگزاری مهر {لینک}ا گفت وارد کنندگان خودرو مجبور نیستند تنها از کشور تولید کننده خودرو وارد کنند و  واردکنندگان برای ورود هر نوع و هر تعداد خودرو، باید کارت بازرگانی داشته باشند.
به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، نو بودن خودرو، داشتن نمایندگان خدمات پس از فروش، شرایط بهینه‌سازی مصرف سوخت و رعایت استانداردهای ۵۱ گانه سازمان محیط زیست چهار شرط اجازه ورود خودرو به ایران است.
با این که چندی پیش دولت تصویب کرده بود که واردات خودرو باید از کشوری انجام شود که خودرو در آن تولید شده است، اما اکنون آقای صافدل می‌گوید از سایر مبادی نیز، امکان ثبت سفارش و واردات وجود دارد. او در مصاحبه خود اضافه کرد تعداد ثبت سفارش برای واردات  با ایجاد تغییرات در روش ثبت سفارش خودرو افزایش یافته و در زمان واردات قطعی خودرو در قیمت ماشین‌های وارداتی تاثیر خواهد گذاشت. 
این در حالی است که سردرگمی و تنش در روابط بین امارات متحده عربی و ایران در هفته گذشته، بازار را نسبت به افزایش میزان واردات بدبین کرده بود و  پیش‌بینی شده بود که قیمت خودرو های وارداتی افزایش یابد.  {لینک}
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت چند شرکت برای واردات خودروهای هایبریدی تقاضا کرده‌اند که این تقاضا در حال بررسی است. 
عکس بالای صفحه: هیوندای سانتا‌فه مدل ۲۰۱۲