شورای رقابت هفته گذشته قیمت‌های جدید محصولات خودروسازان ایران تعیین کرد. یا تصمیم این شورا قیمت محصولات سایپا به دلیل بدتر شدن کیفیت تنها ۰.۴ درصد بیشتر شد و به ایران خودرو اجازه داده شد به خاطر ثبات یا افزایش کیفیت تا ۱.۸۱ درصد به قیمت محصولاتش اضافه کند.

در قیمت‌های جدید بیشترین افزایش ۸۷۵ هزار تومان برای تندر ۹۰ با دنده اتوماتیک و کمترین افزایش قیمت ۶۹ هزار تومان برای وانت پراید ۱۵۱ است.

قیمت جدید خودروهای ایران

بعد از پشت سر گذاشتن سالی همراه با رکود، خودروسازان امسال از شورای رقابت خواستند تا با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، اجازه دهد قیمت‌‌ها بیشتر شود. رضا شیوا، رییس شورای رقابت می‌گوید خودروسازان می‌خواستند قیمت بسیار بیشتر افزایش پیدا کند.

«یکی از دلایل اصلی که قیمت خودرو افزایش پیدا نکرد افت کیفی برخی از محصولات بود. کیفیت محصولات سایپا نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و محصولات ایران خودرو درصد خیلی کمی رشد کیفی داشته است. اگر خودروسازان محصولات خود را از نظر کیفی ارتقا داده بودند به طور قطع درخواست افزایش قیمت‌ها بیشتر می‌شد.»

خودروسازان مثل همیشه از میزان افزایش قیمت ناراضی‌اند و وزارت صنعت هم همراه آنان است.

بیوک علیمرادلو مشاور وزیر صنعت درباره قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت به روزنامه ایران گفت « قیمت مواداولیه تولید خودرو در سال جدید افزایش پیدا کرده است. به گونه‌ای که تعرفه واردات ورق مورد نیاز خودرو پنج برابر و دستمزد چهارده درصد بیشتر شده است.» از اینرو نمی‌توان فقط یک بخش را کنترل کرد وسایر بخش‌ها را به حال خود‌‌ رها کرد. اگر قرار است قیمت خودرو گران نشود باید قیمت مواد اولیه را نیز کنترل کند.»

خودروسازان میگویند تنوع محصولات موجود در بازار آن را به بازاری رقابتی تبدیل کرده و لازم به ورود شورای رقابت نیست.

سعید لیلاز، کارشناس صنعت خودرو و از مدیران پیشین خودروسازان ایرانی هم می‌گوید «تصمیم‌های اشتباه طی سال‌های ۹۰ تا ۹۲ خودروسازان حدود ۷هزار میلیارد تومان زیان انباشت داشتند و سیاست‌های نادرست شورای رقابت باعث می‌شود خودروسازان همواره بیشترین صدمه را ببینند.»

تصمیم شورای رقابت در بین منتقدان خودروسازان ایران هم مخالفانی داشت. رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان معتقد است شورای رقابت باید قیمت خودرو را کاهش میداد. محمد جعفری به خبرگزاری ایسنا گفت « خودروسازان در گذشته تحریم را بهانه افزایش هزینه‌های تولید و رشد قیمت‌ها قرار میدادند بنابراین با لغو تحریم‌ها دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد.»

او و دیگر منتقدان می‌گویند شورای رقابت به جای تعیین قیمت باید راهکاری پیشنهاد دهد که انحصار در بازار خودرو از بین برود.

بازار به افزایش قیمت‌ها واکنشی نشان نداد. خریداران به دلیل قدرت خرید پایین، بالا بودن قیمت‌ها و البته انتظار برای کاهش قیمت و ورود محصولات جدید کماکان رقبتی به خرید نشان نمی‌دهند. روزنامه دنیای اقتصاد از گزارشی از واکنش بازار به افزایش قیمت‌ها نوشته است، خودروسازان که به خواسته افزایش پنج تا هفت درصدی قیمت خودرو نرسیده‌اند با توجه به رکود موجود در بازار فعلا در برابر افزایش قیمت سکوت کرده‌اند و ظاهرا نمی‌خواهند محصولاتشان را با قیمت‌های جدید عرضه کنند.