تنها سه روز مانده به آغاز نمایشگاه خودرو شانگهای، شورلت تصاویری از نسل تازه مدل مالیبو را منتشر کرده است که قرار است برای اولین بار در شانگهای رونمایی شود.

مالیبو، که از سال ۱۹۶۴ به خانواده مدل‌های شورلت اضافه شده است، اکنون یکی از موفق‌ترین مدل‌های شورلت است. از سال ۲۰۰۸ تا کنون شورلت ششصد هزار دستگاه از این ماشین تولید کرده است و در سال ۲۰۱۰ ، مالیبو با فروش نزدیک به دویست هزار دستگاه، پرفروش‌ترین مدل شورلت و جنرال موتورز در ایالات متحده آمریکا بود.

این موفقیت باعث شد تا مدیران جنرال موتورز با خود فکر کنند، آنچه که در آمریکا خوب می‌فروشد بدون شک در کشورهای دیگر هم موفق خواهد بود. برای همین تصمیم گرفته‌اند تا مالیبو را در بازارهای دیگر هم عرضه کنند.

نسل جدید شورلت مالیبو، اولین ماشین سایز متوسط جنرال موتورز خواهد بود که در سطح جهان عرضه می‌شود. قرار است این مدل در نزدیک به صد کشور جهان در شش قاره فروخته شود.

سلیقه‌های متفاوت در بازارهای مختلف باعث شده تا در طراحی این ماشین روشی محافظه‌کارانه‌ به کار گرفته شود. با این حال همه امضا‌های مدل های کنونی شورلت بر این مدل نقش بسته شده است و در بخش‌هایی، از مدل‌های مشهورتر شورلت الهام گرفته شده است. برای نمونه چراغ‌های عقب ماشین شبیه به مدل کامارو است.

رونمایی این مدل در چین اتفاقی نیست. سال گذشته نیمی از چهارمیلیون و دویست و شصت‌هزار دستگاه شورلتی که تولید شد، در بازارهای خارجی به فروش رسید. برزیل، چین، ازبکستان، مکزیک، روسیه، هند، آرژانتین و کلمبیا از جمله بازارهای پرفروش محصولات شورلت هستند اما از همه مهم‌تر برای شورلت، بازار چین است.

شورلت فکر می‌کند مالیبو، خودرویی است که بازار چین و خریداران جوان در این کشور به آن احتیاج دارند: یک خودروی تقریباً جادار، زیبا، با مصرف کم و قیمتی ارزان‌تر از رقیبان اروپایی.

این مدل قرار است در دو کارخانه شورلت در آمریکا ساخته شود و سال آینده با عنوان مدل ۲۰۱۳ به بازار عرضه خواهد شد. شورلت اعلام کرده است که خانواده‌ای از موتورهای چهار سلیندر و یک جعبه دنده شش سرعته برای این ماشین در نظر گرفته شده است.

شورلت چند روز بعد از شانگهای این ماشین را در نمایشگاه خودروی نیویورک عرضه خواهد کرد.

مراسم رونمایی از این ماشین روز چهارشنبه ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) در صفحه فیس‌بوکشورلت به طور همزمان نمایش داده خواهد شد و شورلت از خریداران و علاقه‌مندان این ماشین خواسته تا سوال‌های خود را با تگ MalibuReveal# در سایت توییتر مطرح کنند.