شورلت برای تبلیغ مدل تازه خود، بزرگترین مجسمه از خمیر بازی در جهان را ساخت.

این مجسمه که نمونه‌ای در اندازه واقعی از مدل اورلاندو است و وزن آن یک و نیم تن است،  دیروز در یکی از خیابان‌های لندن به نمایش گذاشته شد و توجه عابران را به خود جلب کرد.

یک تیم هشت نفره دو هفته برای ساخت این مجسمه کار کردند. دلیل استفاده از خمیر بازی هم انتخاب آن به عنوان محبوب‌ترین اسباب‌بازی دوران کودکی بریتانیایی ها در یک نظر سنجی بود.

در این نظر سنجی که هزار بریتانیایی در آن شرکت کرده بودند بعد از خمیر بازی، آجرهای لگو و تخم مرغ شانسی در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

اورلاندو، MPV تازه شورلت یکی از شش مدل تازه‌ای است که شورلت قرار است در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه کند. اولین بار کانسپتی که مدل اورلاندو از روی آن ساخته شد در نمایشگاه پاریس به نمایش درآمد. مدلی بسیار زیبا که رقبای شورلت را به وحشت انداخت.

مدلی که به بازار عرضه می‌شود بسیار معمولی‌تر از کانسپتی است که به نمایش درآمد اما با قیمتی حدود شانزده هزار پوند و امکاناتی نظیر شیشه برقی،‌ شش ایربگ، تهویه مطبوع، شیشه‌های رنگی و فرمان قابل تنظیم،‌ که همگی به طور استاندارد روی ماشین سوار می‌شود، شورلت امیدوار است این مدل با استقبال خوبی روبرو شود.

chevrolet_orlando_02
کانسپت اورلاندو در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۰

برای اطمینان بیشتراز محبوبیت اورلاندو، شورلت دو موتور دیزل برای این ماشین در نظر گرفته است. قوی‌ترین موتور دیزل دولیتری است که با آن، حداکثر سرعت اورلاندو به ۱۸۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن کمی بیشتر از یازده ثانیه است.  

به نظر می‌رسد شورلت برای موفقیت این ماشین فکر همه چیز را کرده است، اما معلوم نیست با وجود رقیبان قدرتمندی مثل سیتروئن C4 پیکاسو، پژو ۵۰۰۸، فورد گالکسی و مدل جدید فولکس شاران و خواهر خوانده‌اش سئات الحمرا آیا بازار بریتانیا به چشم خریدار به این ماشین نگاه خواهد کرد یا نه.