شورلت در آگهی جدید وانت خود، سیلورادو، نزدیک‌ترین رقیبش فورد اف-۱۵۰ را به معنای واقعی داغان کرد.

در این آگهی شورلت، که در فروش از فورد عقب افتاده، برای نمایش ضعف کف آلومینیومی وانت فورد، ۳۷۵ کیلوگرم سنگ ساختمانی را از ارتفاع روی آن میریزد. کف وانت فورد زیر این فشار سوراخ می‌شود، اما شورلت سیلورادو همین وزن سنگ را بدون آسیب جدی تحمل می‌کند.

آزمایش مشابهی با پرتاب یک جعبه ابزار انجام می‌شود.

شورلت در کارزار تبلیغاتی قبلی خود هزینه نگهداری فورد را هدف گرفته بود و ادعا می‌کرد نگهداری شورلت سیلورادو ارزان‌تر است. اما تلاش تبلغاتی‌اش تاثیری در فروش فورد نگذاشت. تا پایان ماه گذشته میلادی، فورد با فروش ۳۲۴ هزار و ۳۰۷ دستگاه از رقیبش با فاصله زیادی پیش است. شورلت از ابتدای سال ۲۰۱۶ تاکنون ۲۲۳ هزار و ۹۹۰ دستگاه وانت سیلورادو فروخته است که ۱۳ درصد از پارسال کمتر است.

فورد به طور مستقیم به آگهی تازه واکنش نشان نداده اما در بیانیه‌ای نوشته «وقتی شما برای ۳۹ سال پرفروش‌ترین خودرو در بازار باشید، رقبا بعضا با حربه‌های تبلیغاتی به شما حمله می‌کنند. شکی نیست کف آلومینیومی اف-۱۵۰ که با استاندارد خودروهای نظامی ساخته شده است بهترین ترکیب از دوام و قدرت، مقاومت در برابر خوردگی، ایمنی و مصرف سوخت را ارائه می‌کند. ما از نسل جدید اف-۱۵۰ تقریبا یک میلیون دستگاه ساخته‌ایم و پیشتازی ما نسبت به رقبا هر روز بیشتر می‌شود.»