این یک لکسوس برای جوانان ایرانی‌ است. کانسپتی به نام سوشیانت که محمد امین امی، دانشجوی طراحی خودروی دانشگاه کاونتری (Coventry) با الهام از هنر ایرانی طراحی کرده است. 
سوشیانت نام دیگر منجی دین زرتشت و در زبان پهلوی به معنی سودبخش است. طراحی سوشیانت سه ماه طول کشیده و طراح سه ماه را با همکاری دانشگاه تربیت مدرس به تحقیق بر روی سلیقه جوانان ایرانی صرف کرده است. کانسپت با توجه به نیازهای یک کلان‌شهر در پنج سال آینده طراحی شده است. خودرویی کوچک که پیدا کردن جای پارک را ساده می‌کند و موتورش هیبریدی و مصرف سوخت آن کم است. 
علاوه بر این‌ها، به گفته طراحش فرم سوشیانت از  آثار باستانی ایران الهام گرفته شده است. محمد امین می‌گوید: «یکی‌ از سخت‌ترین مراحل طراحی، ترکیب هنر ایرانی‌ و طراحی اتومبیل بود. چون هنر ایرانی‌ اغلب بصورت گرافیکی و هنر تزیینی است، ولی‌ در طراحی اتومبیل، ما بیشتر با صفحه و حجم سر و کار داریم. برای همین من به هنر حجمی ایرانی‌ مثل ستون‌های تخت جمشید نگاه کردم.» 

جلوی این کانسپت از «پرنده هما»، یکی از مشهورترین سرستون‌های تخت جمشید الهام گرفته شده است. {+}
محمد امین می‌گوید هنر اسلامی هم در طراحی کانسپت نقش داشته است: «این هنر کل فلسفه ماشین را به من داد. مثلا ما در کاشیکاری‌های مساجد‌ میبینیم که نمادها در عین زیبایی فردی همه با هم مثل شاخه‌های یک درخت در ارتباطند. من هم سعی‌ کردم در طرحم تمام خطوط را به هم ربط بدهم. در شوسیانت تمام صفحات از عقب ماشین شروع شده و تا جلوی ماشین ادامه پیدا می‌کند.»
این طراح ۲۶ ساله با آگاهی از سلیقه لوکس‌پسند جوانان امروز ایران این کانسپت را با مارک لکسوس و طوری طراحی کرده که ماشین به چشم می‌آید.  او همچنین اسنوبردی طراحی کرده که می‌تواند به عنوان بال عقب ماشین هم استفاده شود. اما هدف اصلی او، معرفی خودروهای هیبریدی به بازار ایران است. 

نتایج تحقیقی که دوسال پیش در دانشگاه تهران انجام شده {+} نشان می‌دهد بیش از هشتاد درصد جوانان ایرانی از ماشین برای کار و تفریح استفاده می‌کنند و نزدیک به نیمی از آن‌ها روزانه تا چهار ساعت پشت فرمان می‌نشینند. اما فقط یک سوم آن‌ها به راندن ماشین هیبرید علاقه دارند. 
رسیدن آلودگی هوا به درجه اضطرار و تعطیلی دو روزه اخیر پایتخت نشان می‌دهد شهرهای بزرگ ایران بدون رسیدن به راه حلی پایدار همچنان با مشکل آلودگی هوا دست به گریبان خواهند بود. متهم اصلی این وضعیت خودروها هستند. سهم تهران از خودروهای موجود در ایران پنج میلیون دستگاه است و روزانه هزاران دستگاه خودروی تازه به خیابان‌ها می‌آید. در حالی که همین تعداد چهار برابر بیشتر از ظرفیت معابر شهر است. 
با نبود وسایل نقلیه عمومی کافی، از استفاده روزانه از خودرو گریزی نیست، پس چاره استفاده از خودروهایی با مصرف سوخت کمتر است. خودروهایی نظیر سوشیانت که محمد امین قصد معرفی آن‌ را به ایرانی‌ها دارد.