این چهره آینده مزدا است. نام این ماشین شیناری است که به طور رسمی در نمایشگاه پاریس رونمایی شد و پیشتر در میلان به عنوان زبان جدید مزدا در طراحی معرفی شده بود.

شیناری که تلویحاً به «مقاومت دربرابر تا شدن» ترجمه می شود، قرار است مبنای مدل های مختلف مزدا در آینده باشد. بخش‌هایی از نسل بعدی مزدا ۶ را می‌توان دراین مدل دید و حتی مدلی بعدی RX-8 می‌تواند بسیار به شیناری شبیه باشد.

خالق شیناری، ایکو مائدا (تصویر زیر) مدیر طراحی مزدا است. مائدا، مدیر پروژه طراحی مزدا RX-8 بود و مزدا ۲ هم با مدیریت او طراحی شد. او بیشتر از سی سال است که در مزدا کار می‌کند و بعد از رفتن لورنز وان دن آکر، مدیر پیشین طراحی مزدا به رنو، آقای مائدا در سال جای او را گرفت.

شینارا اولین محصولی است که تحت مدیریت جدید تولید شده است. برخلاف تفکر پیشین مزدا که کانسپت ناگار(تصویر زیر) آن را نمایش می‌داد، شیناری بیشتر به امکانات موجود تولید در صنعت خودروسازی نزدیک است.

ناگار، اگر چه یکی از زیباترین کانسپت‌هایی است که تاکنون تولید شده است، اما هنگام ترجمه خطوط مواج این ماشین به محصولاتی که باید در کارخانه به تولید انبوه می‌رسید، همیشه مشکلاتی وجود داشت.

شیناری در عوض در تلاش است تا همچنان از خطوط موجود در طبیعت الهام بگیرد. سه کلمه‌ای که تم اصلی طراحی این ماشین را تشکیل داده است. سرعت، تنیدگی و افسونگربوده است. همه این‌ها در قالب فلسفه طراحی تازه مزدا قرار
می‌گیرد   که کودوKODO نام دارد که به معنی « روح حرکت » است.