ایسنا: مدیر عامل ایران خودرو می‌گوید تمرکز این شرکت بر صادرات برند ملی است، اما آمار صادرات نشان می دهد رتبه اول صادرات محصولات ایران خودرو در اختیار پژو ۴۰۵ است و سمند در حالی رتبه سوم خودروهای صادراتی را در اختیار دارد که رتبه اول صادرات در اختیار پرتیراژترین محصول داخلی یعنی پراید است.

طبق آمار منتشر شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، در خرداد ماه امسال هم مثل ماه‌های گذشته صادرات خودروهای داخلی روندی نزولی داشته است.

براساس آمار اعلام شده از سوی گمرک، از ابتدای امسال تا پایان خرداد، خودروسازان افت ۴۰ درصدی صادرات به لحاظ تعداد را در کارنامه صادراتی خود ثبت کردند.

خودروسازان در این سه ماه در مجموع ۳۵۵۳ دستگاه انواع خودرو به ارزش هفده میلیون و ۹۱۵ هزار دلار صادر کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که در مجموع ۵۹۶۵ دستگاه انواع خودرو سواری به ارزش ۴۶ میلیون و ۴۷ هزار دلار بوده، از نظر تعداد ۴۰ درصد و از نظر ارزش ۶۲ درصد کاهش یافته است.

مقاصد مهم خودروهای ایرانی عراق و سوریه است. البته صادرات محدودی هم به اتریش، رومانی، چین، آلمان، کره، فرانسه، ارمنستان، اسپانیا و افغانستان انجام شده است که هدف آن بازارسنجی اعلام شده است.

مدیر عامل ایران خودرو می‌گوید که از سال ۱۳۸۲ تاکنون به بیش از ۳۰ بازار دنیا که عمدتا شامل کشورهای مشترک المنافع، خاورمیانه، شمال آفریقا، اروپا و آمریکا است، خودرو صادر شده که در قالب صدور فناوری، ایجاد پایگاه های تولید خودرو در خارج و صدور قطعات ریخته گری بوده است.

در سه ماه نخست امسال پراید بیشترین صادرات را در سبد صادراتی خودروسازان داشته است. پژو ۴۰۵ در جایگاه دوم و سمند، پرشیا و تندر۹۰ هم رتبه های بعدی را از لحاظ تعداد در اختیار دارند. ۹ دستگاه ران، خودرو جدید ایران خودرو که هنوز به طور رسمی وارد بازار نشده است، در سه ماه نخست امسال به آلمان صادر شده و یک دستگاه هم به اسپانیا رفته است.

«آمار گمراه کننده»

البته کارشناسان معتقدند که صادرات ماهانه خودرو از ایران به صورت پایدار و مستمر نبوده و به همین دلیل آمار ماهانه با نوسان مواجه است.

داوود میرخانی رشتی – عضو انجمن خودروسازان ایران، در این مورد می‌گوید: «بررسی‌های کوتاه مدت در ارائه آمار صادرات خودرو نشانگر واقعی صادرات خودرو به دیگر کشورها نخواهد بود. در ارتباط با مشخص کردن تعداد و حجم دقیق صادرات خودرو باید آمارهای سالانه منبع بررسی و اعلام نظر قرار گیرد، چرا که اعلام آمار کوتاه مدت گمراه کننده است.»

میرخانی با بیان این که از ابتدای سال جدید موانعی برای صادرات خودرو به دیگر کشورها ایجاد شده است، گفت:‌ «البته برخی از این مشکلات ماه‌های گذشته در حال حل شدن است که باعث تغییر در صادرات خودرو خواهد شد.»

افزایش یکباره نرخ ارز از سوی بانک مرکزی هم یکی دیگر از دلایل کاهش صادرات خودرو بوده است. افزایش قیمت ارز باعث شده است که تولید کنندگان برای جلوگیری از زیان مالی در صادرات احتیاط کنند که این مسئله یکی از دلایل کاهش صادرات خودرو است.

تغییر سیاست کشورهای هدف هم بر میزان صادرات خودرو به آن کشورها تاثیرگذار است. روابط سیاسی نزدیک با کشورها می‌تواند باعث افزایش صادرات به آن کشور‌ها شود. ضمن آنکه بروز مشکلات سیاسی وتشنج در کشورهای هدف طبیعتا در اقتصاد آن کشور و از جمله میزان واردات خودرو به آن‌ها موثر خواهد بود.