مسابقه در شب، در هوایی مرطوب و گرم و در پیستی که اشتباه در آن جبران ناپذیر است، فرمول یک سنگاپور را به یکی از هیجان‌انگیزترین مسابقات فصل تبدیل کرده است. رقابت بسیار نزدیک دو راننده مرسدس برای تصاحب صدر جدول مسابقه امسال را هیجان‌انگیزتر هم کرده بود. در پایان این نیکو رزبرگ بود که بدون اشتباه جلوتر از هم تیمی و نزدیک‌ترین رقیبش، لوییس همیلتون از خط پایان گذشت و صدر جدول را از راننده انگلیسی پس گرفت.

رزبرگ پیروزی را آسان به دست نیاورد. او در ربع پایانی مسابقه به شدت از طرف دانیل ریکیاردو تحت فشار بود. راننده استرالیایی تیم ردبول با لاستیک‌های تازه‌اش تنها چهار دهم ثانیه با اول شدن فاصله داشت، اما هر چه کرد نتوانست از رزبرگ سبقت بگیرد و در نهایت جلوتر از همیلتون دوم شد.

رزبرگ در ابتدای فصل ۴۳ امتیاز از همیلتون جلو بود. اما پیش از مسابقه بلژیک از هم تیمی‌اش ۱۹ امتیاز عقب افتاد و به نظر می‌رسید روحیه‌اش را برای پیروزی از دست داده است. اما بعد از مسابقه بلژیک، ایتالیا و سنگاپور، رزبرگ پیشتازی خود را به همیلتون تحمیل کرد و حالا این همیلتون است که به نظر مضطرب است.

فرمول یک سنگاپور

پیروز سنگاپور؛ قهرمان فصل

رزبرگ حالا بعد از سه پیروزی پیاپی هشت امتیاز از همیلتون پیش است و عملکردش در سنگاپور نشان داد روحیه قهرمانی خود را دوباره به دست آورده است.

او بعد از مسابقه در عرش بود. «پیروزی در سنگاپور عالی است. کل هفته بدون نقص بود. خب. آره خیلی برام مهه»

در عوض همیلتون به نظر هنوز نمی‌دانست کجا قافیه را به رفیق دوران کودکی و رقیب دوران جوانی‌اش باخته: «هیچ ایده‌ای ندارم.»«شش مسابقه دیگه مونده و من باید در این شش مسابقه به تلاشم ادامه بدم.»

فرمول یک سنگاپور

 

سبقت گرفتن در پیست سنگاپور بسیار مشکل است و هر راننده‌ای که در زمان‌گیری خط اول را بگیرد، نصف راه پیروزی را رفته است.

رزبرگ که در دویستمین مسابقه‌اش در فرمول یک شرکت می‌کرد و به دنبال هشتمین پیروزی در فصل و بیست و دومین مقام اول در کارنامه کاری‌اش بود، به زیبایی خط اول را گرفت. در عوض همیلتون پشت سر ریکیاردو، مسابقه را از خط سوم شروع کرد. او در مسابقه اشتباهی نکرد اما فرصتی هم برای تحت فشار گذاشتن رزبرگ و ریکیاردو به دست نیاورد.

ترمزهای داغ

ترمز ماشین‌های مرسدس در طول مسابقه داغ کرده بود و هر دو راننده با ترمز کردن مشکل داشتند. همیلتون وضع بدتری داشت و در میانه مسابقه همین باعث شد مکان سوم را برای مدتی به کیمی رایکونن بدهد. همین باعث شد تیم استراتژی او را عوض کند تا همیلتون بدون نگرانی از استهلاک تایرهایش به رایکونن حمله کند.

از سال ۲۰۰۸ تاکنون فقط قهرمانان فصل در سنگاپور برنده شده‌اند. شاید نشانه‌ای دیگر از سرنوشت، که حالا دارد به نیکو رزبرگ روی خوش نشان می‌دهد.

رایکونن و ریکیاردو هم به این تغییر استراتژی واکنش نشان دادند. در نهایت همه چیز به نفع مرسدس تمام شد و همیلتون دوباره مکان سوم را گرفت.

فرمول یک سنگاپور

نبرد برای مقام پنجم

پشت سر چهار راننده اول، فرناندو آلونسو بعد از تصادف نیکو هالکنبرگ و کارلوس ساینز از تیم مک‌لارن در مکان پنجم قرار گرفت . اما در طول مسابقه کیویات و ورستاپن فشار شدیدی به او وارد کردند. کیویات و ورستاپن هم درگیر نبردی سخت بودند. راننده جوان روسی که صندلی‌اش در ردبول را در اوایل فصل به ورستاپن باخته بود، هر کاری کرد تا جلوی سبقت گرفتن او را بگیرد.

تا جایی که صدای ورستاپن درآمد و تیم مجبور شد او را به گاراژ بیاورد تا دو راننده از هم فاصله بگیرند. نبرد این دو کمی فضا را برای آلونسو باز کرد. اما در نهایت ورستاپن از او جلو زد و ششم شد. با این حال و با توجه به وضعیت تیم مک‌لارن مقام هفتم نتیجه‌ای خوب برای راننده اسپانیایی بود.

اما راننده‌ای که در نهایت جلوتر از ورستاپن و آلونسو به مقام پنجم رسید، فتل بود. مقام پنجم برای راننده آلمانی تیم فراری به اندازه قهرمانی ارزش داشت. چون او مسابقه را از آخر پیست شروع کرده بود.