سندی بزرگترین توفان سال‌های اخیر تا کنون زندگی پنجاه میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است. ۹ ایالت آمریکا برای مواجه شدن با خرابی‌های این توفان وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند و در یکی دو روز آینده این توفان به دوازده ایالت دیگر خواهد رسید. 
تاکنون نیویورک بیشترین آسیب را به خود دیده است. متروی شهر تعطیل است. یکی از مهمترین زیرگذرها را آب گرفته و بورس نیویورک در یک رخداد تاریخی دو روز پشت هم تعطیل شده است. 
خودروسازان هم از بلای این توفان در امان نبوده‌اند. بسیاری از نمایندگی‌های فروش خسارت دیده‌اند. بیست درصد بازار خودروی آمریکا تحت تأثیر توفان است و انتظار می‌رود فروش ماه اکتبر خودروسازان تحت تأثیر این توفان کاهش یابد. 
خودروسازانی نظیر آکورا، مرسدس بنز و ب ام و که بیشتر اتکایشان به خریداران در ساحل شرقی آمریکا است بیشترین ضربه را خواهند دید. ۲۵.۴ درصد از فروش آکورا در ساحل شرقی آمریکا است. سهم فروش شرق آمریکا از کل فروش مرسدس بنز ۲۳.۶ درصد است و ب ام و ۲۳.۲ درصد از ماشین‌هایش را در این منطقه می‌فروشد. سهم اینفینیتی و ولوو هم ۲۲.۶ درصد است.
در بین مارک‌های غیر لوکس، هوندا از همه بیشتر در نیویوک خسارت دیده است. کارخانه ژاپنی در سال جاری میلادی ۱۴.۲ درصد از خودروهایش را در این منطقه فروخته است. این در حالی است که بیشترین فروش فورد در فیلادلفیا بوده و تویوتا بیشترین فروش را در واشنگتن داشته است. 
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند توفان سندی بیست میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا خسارت بزند. هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت توفان سندی به خودروسازان منتشر نشده است و برای ارزیابی دقیق باید تا پایان این توفان منتظر ماند. با این حال خودروسازان امیدوارند بازار در ماه‌های آینده دوباره رونق بگیرد. توفان بسیاری از ماشین‌ها را خراب کرده و در هفته‌های آینده بسیاری از خریداران برای جایگزین کردن ماشین‌هایشان به بازار بازخواهند گشت. 
عکس از پاتروجو