کمتر از دو هفته به برگزاری نمایشگاه خودرو لس آنجلس باقی‌مانده است. این نمایشگاه یکی از مهمترین رویدادهای صنعت خودرو در اواخر سال میلادی است و نه تنها پنجره‌ای به بازار بزرگ خودروی آمریکا به روی خودروسازان می‌گشاید بلکه بهانه‌ای است تا خودروسازان ایده‌های خود از ماشین‌های آینده را در مسابقه طراحی که در حاشیه این نمایشگاه برگزار می‌شود، به رقابت بگذارند. 
در هیچ شهری در جهان به اندازه لس آنجلس استودیوی طراحی وجود ندارد. خودروسازان آسیایی، اروپایی و آمریکایی همه در این شهر استودیو طراحی دارند. اما لس آنجلس علاوه بر این مرکز سینمای جهان است و امسال برگزار کنندگان مسابقه طراحی خودرو لس آنجلس، هالیوود را به عنوان موضوع رقابت طراحان انتخاب کردند. 
امسال شش خودروساز حاضر در این رقابت، باید برای یک فیلم، ماشین طراحی می‌کردند. علاوه بر خودرو، چگونگی حضور خودرو در فیلم و چهره‌ای که از خودروساز نمایش می‌دهد، همینطور ارتباط ماشین با قصه فیلم و البته طراحی شخصیت‌ها و خلاقیت برنده را تعیین خواهد کرد. 

اگر این مسابقه برای تعیین بهترین فیلمنامه بود، سوبارو قطعاً یکی از شانس‌های اول بود. نام این قصه «جدا شده» است و داستانش دویست سال بعد از زمانی است که زمین به دلیل از بین رفتن ماه، از گردش باز ایستاده و کره خاکی به دو بخش روز و شب تقسیم شده است. 
انسان‌ها به دلیل اینکه نمی‌توانند در برابر امواج الکترومگنتیک در بخش روز کره زمین مقاومت کنند در شهرهایی بزرگ در قسمت تاریک زندگی می‌کنند. اما انرژی آن‌ها که از مواد کریستالی تهیه می‌شود رو به پایان است و آن‌ها ناگزیرند برای پیدا کردن انرژی به بخش روشن کره خاکی بروند. 

اینجا است که سوبارو با مدل هورایزون (افق) به کمک انسان‌های آینده می‌آید. این ماشین در برابر امواج الکترومگنتیک مقاوم است و می‌تواند با موتور پیشرفته باکسر و سیستم چهار چرخ متحرک مخصوص مسابقات رالی سوبارو، کاوشگران و گربه‌شان را در یافتن انرژی در غرب وحشی یاری دهد. 

داستان هوندا هم در غرب وحشی می‌گذرد. این خودروساز ژاپنی در قصه خود به نام ظهر طولانی، آینده‌ای را تصور کرده که جهان به دلیل برخورد یک شهابسنگ برای همیشه تغییر کرده است. گرما و آفتاب زندگی مدرن را مختل کرده و اندک بازماندگان این حادثه در تلاشتند تا به سرعت این حادثه را پشت سر بگذارند و زندگی را دوباره به کره زمین برگردانند. 
اندک دانشمندانی که در بین انسان‌ها باقی مانده‌اند خودرویی طراحی می‌کنند که با الهام از اسب، حیوانی که صدها سال پیش از آن‌ها در کره زمین می زیسته، نه تنها یک وسیله نقلیه است بلکه همراه و محافظ انسان در شرایط آب و هوایی سخت است. 

طراحان هیوندای روسیه را به عنوان صحنه داستان فیلم خود انتخاب کرده‌اند. قصه آن‌ها به نام سیبری، داستان کنتس النا است. دراکولایی ۱۸۲ ساله که در زمان جنگ جهانی دوم جاسوس شوروی بوده اما اکنون برای از بین بردن آثار منفی کمونیزم به چهار گوشه جهان سفر می‌کند. 
هیوندای اسباب این سفر را طراحی کرده است. ماشینی که از والدین النا به او به ارث رسیده و در طول سال‌ها با تکنولوژی روز مدرن شده است. هیوندایی دو ماشین برای النا طراحی کرده. یک سفینه که او را از طریق آسمان به مقصد می‌رساند و یک خودرو که از این سفیه جدا می‌شود و النا  از آن بر روی زمین استفاده می‌کند. این خودرو یک وسیله نقلیه چند منظوره تعریف شده که قابلیت محدود نظامی هم دارد. اما مهمترین وسیله دفاعی این دو خودرو امکانی است که باعث می‌شود ماشین و همینطور سفینه هنگام روز از دیدها پنهان شود و کنتس خون آشام را از خورشید مصون نگه دارد. 

طراحان مایباخ همانند همین مارک روی قدرت قصه‌های کلاسیک برای برنده شدن حساب کرده‌اند. آن‌ها قصه سیندرلا را دوباره تعریف کرده‌اند اما این بار سیندلای قصه با یک مایباخ به مهمانی شاهزاده می‌رود. 
کالسکه مایباخ هم‌اندازه مرسدس بنز GL است و با موتوری الکتریکی حرکت می‌کند. این کالسکه به راننده نیاز ندارد و از طریق مرکز شوفر مایباخ و با کمک ماهواره هدایت می‌شود. برای همین کل فضای ماشین به سرنشین اختصاص داده شده است. در یک سمت کالسکه صندلی برای یک نفر و در طرف دیگر برای دو نفر تعبیه شده است. 

طراحان اسمارت دور از هرگونه فانتزی قصه خود را در جهان مدرن در شهری خیالی به نام کنت‌پارک  سیتی تعریف کرده‌اند. کنت‌پارک همانطور که از نامش پیدا است، شهری است که در آن جای پارک قیمت طلا دارد. در این داستان که نامش «آنی در پی گرنی‌ها» است، آنی شخصیت اصلی داستان دختر خبرنگاری است که برای حل معمای گم شدن ربات‌های گرنی اسمارت (که بخشی از طرح اسمارت در مسابقه سال گذشته بود) مجبور است به هر گوشه شهر سر بزند. 
اسمارت برای این خبرنگار بهترین ماشین را طراحی کرده است. این ماشین سقف تمام شیشه‌ای دارد تا آنی بتواند به راحتی از هر زاویه عکس بگیرد. ماشین می‌توند روی یک چرخ به طور ایستاده پارک شود. آنی می‌تواند با این ماشین پرواز کند و از دیوار بالا برود. 


طراحان مرسدس بنز هم واقعیت‌های دنیای مدرن امروز را با خیال در هم آمیخته‌اندقهرمان قصه آن‌ها اما انسان نیستآن‌ها قصه دو ربات را تعریف می‌کنند که در آزمایش تصادف از آن‌ها استفاده می‌شوداین دو ربات هوشمند تصمیم می‌گیرند تا دنیا را از خطر دکتر کرش بریه‌یر نجات دهند که می‌خواهد جهان را نابود کند.

ماشین آن‌ها در این فیلم که نامش رعد و برق نقره‌ای است، یک مرسدس بنز سیلور ارو استاین ماشین شبیه به سری W125مرسدس بنز طراحی شده است که در دهه سی میلادی توانست به رکورد سرعت سیصد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.  
برنده این مسابقه طراحی همزمان با آغاز نمایشگاه خودرو لس آنجلس اعلام خواهد شد. تعیین برنده برعهده چهار داور است. تام ماتانو، مدیر مدرسه طراحی صنعتی در آکادمی دانشگاه هنر کالیفرنیا، مارک وست، مدیر کالج مطالعات خلاقانه دیترویت، استوارت رید، مدیر بخش طراحی وسایل حمل و نقل در کالج طراحی مرکز هنر در کالیفرنیا، جی شوستر، مدیر هنری استودیو پیکسار، داوران مسابقه امسال هستند.