ایسنا: تنها چهارده سال از فرصت بیست ساله دست یابی به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ باقی مانده است. سندی که طبق آن صنعت خودرو کشور موظف شده است در سال ۱۴۰۴ به سطحی از توانایی دست یابد که بتواند هر سه سال یک خودرو جدید به بازار معرفی کند. در حال حاضر هر چند خودروسازان مدام تاکید می کنند که برنامه هایی برای دست‌یابی به این هدف را در دستور کار دارند، برخی کارشناسان نظرات متفاوتی را در این زمینه ارائه می دهند.

طراحی یک خودرو بخش‌های متفاوتی، از نیروی محرکه و پلت فرم گرفته تا اتاق و صندلی و اجزای دیگر را در بر می گیرد و رسیدن به این امکان که بتوانیم خودروهای کاملا ایرانی طراحی و به بازار عرضه کنیم، ممکن است دشوار به نظر آید.

علی آرام، کارشناس صنعت خودرو، در مورد شرایط فعلی کشور در حوزه طراحی خودرو می گوید «در حوزه طراحی اتاق هنوز تجربه داخلی نداریم و تمام طراحی‌های صورت گرفته چه در سمند و چه در سایر خودروها یا با کمک خارجی‌ها یا کلا توسط خارجی‌ها انجام شده است. در طراحی پلت فرم هم در بعضی قسمت‌ها مثل طراحی سیستم تعلیق، وضعیت ما به دلیل فراهم بودن زیرساخت‌ها بد نیست، اما در مورد طراحی سازه هنوز ضعف‌هایی داریم و شاید اگر سیاست خوبی دنبال شود، بتوانیم در ده سال آینده یک پلت فرم داخلی طراحی کنیم.»

اما دکتر رضا کاظمی، مدرس دانشگاه خواجه نصیر، معتقد است که در پنج سال گذشته صنعت طراحی خودرو در کشور دچار عقب‌گرد شده است: «در دهه گذشته شروع طراحی خودروهایی نظیر سمند و برنامه‌های نظیر طراحی و تولید پلت‏فرم در سه خانواده اصلی برای شرکت ایران خودرو، می‌ ‏توانست فاصله صنعت خودروسازی با خودروسازانی نظیر هیوندای و کیاموتورز را کم‏تر کند، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.»

وی در مورد امکان دست یابی به اهداف افق ۱۴۰۴ می‌گوید: “نمی‌توانیم بگوییم دستیابی به این هدف تا چه حد امکان پذیراست، ولی اگر سیاست‌ ما مثل عملکردمان در تولید پیکان باشد و مجبور به کنار گذاشتن محصولات قدیمی و بی‌ کیفیت نباشیم، دستیابی به این هدف تا سال ۱۴۵۰ هم محقق نخواهد شد. با این وجود اگر تلاش شود و با سیاست‌های تشویقی برای خودروساز جاذبه ایجاد کنیم، این کار شدنی خواهد بود.”

اگر چه بدنه کارشناسی کشور در حوزه خودرو چندان دل خوشی از وضعیت صنعت ندارند، اما به نظر می رسد در حوزه سیاست‌گذاری هم افرادی هستند که به دست‌یابی به این اهداف خوش‌بین نباشند.

حمید رضا فولادگر، عضو کمیسیون صنایع مجلس، در این مورد می گوید: ” تولید تعدادی برند خودرو هر سه سال یکبار مورد انتقاد اعضای کمیسیون است. بحثی که در راستای این طرح مطرح می شود این است که آیا اصولا نیاز به طراحی این تعداد پلت فرم و برند جدید در کشور وجود دارد و آیا طراحی این تعداد برند جدید در هرسه سال یکبار اصولا درست و منطقی یا امکان پذیر خواهد بود یا خیر؟”

کارشناسان معتقدند در صورتی که ما به دانش فنی مورد نیاز برای طراحی پلت فرم دست پیدا کنیم، صنعت خودرو کشور وارد فاز تازه ای از عمر خود می شود که می تواند به رقابت با خودروسازان مطرح دنیا هم فکر کند، اما در دنیا به طور میانگین هر پنج یا شش سال یک پلت فرم جدید به بازار عرضه می شود.

فولادگر در این مورد عقیده دارد که طراحی مدل‌های جدید روی برند ملی در مقایسه با طراحی برندهای جدید راهکار مناسب‌تری خواهد بود. وی معتقد است که بهتر است به جای طراحی چند برند جدید، بر روی یک برند ملی و طراحی مدل های مختلفی از آن بر اساس سلایق و تقاضای مشتری اقدام شود؛ کاری که بسیاری از خودروسازان دنیا آن را انجام می دهند.

این عضو مجلس تاکید می کند که در صورتی که در کشور ما هم مثل بسیاری از خودروسازان دنیا هر چند سال یک‌بار برندی را به عنوان برند ملی در دنیا به نتیجه برساند، قطعا حرکت بسیار خوبی در راستای تنوع و ارتقا در صنعت خودرو ایران خواهد بود.