مدیر طراحی رولزرویس می‌گوید طراحی شاسی بلند سوپرلوکس این کارخانه آغاز شده و ممکن است این خودرو در سال ۲۰۱۷ برای عرضه به بازار آماده شود. 
ژیل تیلور، به هفته نامه اتوکار گفته طراحان رولزرویس در حال ایده پردازی و کشیدن طرح‌های اولیه هستند تا براساس آن یک کانسپت بسازند و پروژه هنوز به مرحله طراحی سه بعدی و تعیین نسبت‌های خودرو نرسیده است.
آقای تیلور معتقد است ساخت یک شاسی بلند بر برند رولزرویس تاثیر منفی نخواهد داشت. او می‌گوید «من به کاربردی بودن یک خودرو علاقه دارم. میخواهم ماشینی بسازم که کاملا کاربردی باشد؛ یک شوتینگ بریک نه یک کراس اوور با سقف کج. یک شاسی بلند واقعی»
منابع دیگری در رولزرویس پروژه را به خودرویی شبیه به مرسدس بنز جی ال کی تشبیه کرده‌اند که اندازه‌اش بزرگتر شده است. به گفته این منابع قیمت ماشین از دویست هزار پوند به بالا خواهد بود. به نظر می‌رسد این خودرو هم خانواده مدل گُوست باشد تا فانتوم. 
بعید است رولزرویس بتواند ماشین را تا پیش از ۲۰۱۷ برای عرضه به بازار آماده کند. اما همین هم نشان می‌دهد این کارخانه از بنتلی خیلی هم عقب نخواهد بود و دو خودروساز تقریبا همزمان مدلهای شاسی بلندشان را به بازار عرضه می‌کنند. 
ژیل تیلور می‌گوید از سال ۲۰۰۳ که مارک رولزرویس محصولاتش را با تفکری تازه به بازار عرضه کرده، مشتریان تازه ای هم برای ماشین‌های رولزرویس پیدا شده است. به گفته او در حال حاضر چین مهمترین بازار برای کارخانه انگلیسی است. 
«بسیاری از مشتریان ما اکنون تاجران چینی هستند. انسان‌هایی زرنگ، خودساخته و جوان. آنها ممکن است هنوز سی سال هم نداشته باشند اما به اصیل بودن اهمیت زیادی میدهند. همینطور سنت چینی و پرستیژ برایشان بسیار مهم است.»
همه خودروسازان پیش بینی می‌کنند بازار ماشین‌های شاسی بلند در چین بعد از سکوتی چند ساله به سرعت پر رونق شود. به همین دلیل ساخت یک شاسی بلند برای رولزرویس انتخاب منطقی است. 
رولزرویس اکنون بخشی از گروه خودروسازی ب ام و است و شایعه شده بود که شاسی بلند این کارخانه بر روی پلتفرمی ساخته می‌شود که ب ام و قرار است از آن در ساخت مدل X7 استفاده کند. اما بنا به گفته منابع اتوکار، ب ام و برای نسل جدید رولزرویس گُوست و احتمالا سری ۹ ب ام و، مشغول ساخت یک پلتفرم پیشرفته است که از ترکیب آلومینیوم، فولاد و فیبرکربنی ساخته می‌شود که با پلاستیک تقویت شده است. 
کانسپت «ویژن فیوچر لاکشری» (Vision Future Luxury) که در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد، بر روی همین پلتفرم ساخته شده بود. شاسی بلند رولزرویس هم به احتمال زیاد بر روی همین شاسی ساخته خواهد شد.