آندرس وارمینگ، مدیر طراحی مینی و از چهره‌های تاثیرگذار در ترسیم چهره جدید محصولات این کارخانه، از سمت خود در گروه خودروسازی ب ام و استعفا کرد. دلیل استعفای او ادامه کار در شرکتی دیگر اعلام شده است.

وارمینگ از زمستان چهار سال و نیم پیش به مینی پیوست. او جایگزین خرت هیلدبرند شد که مدیریت طراحی کارخانه چینی کوروس را برعهده گرفت.

وارمینگ از ژانویه سال ۲۰۱۱ پروژه‌های مینی پنج در، نسل جدید مینی کلاب‌من و نسل بعدی کانتری‌من را مدیریت کرد. او همچنین کانسپت سوپرلاگرا را برای مینی طراحی کرد که در نمایشگاه‌های مختلف تحسین شد.

کارنامه وارمینگ پیش از پیوستن به مینی هم بسیار درخشان است. او قبل از مینی بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ طراح ب ام و بود و در طراحی مدلهای اکس‌۳، زد۴ و سری پنج و شش مشارکت داشت. او همچنین در استودیوهای طراحی فولکس‌واگن در اسپانیا و آلمان هم کار کرده است.

مینی سوپرلاگرا

رابطه احساسی با خودرو

آخرین کار او پیش‌بینی میسر آینده خودروسازی از نگاه مینی بود. گروه خودروسازی ب ام و به مناسبت صدمین سال فعالیت خود در قالب سه کانسپت ب ام و، رولزرویس و مینی ایده خود از روند خودروسازی در سده آینده به نمایش گذاشت.

کانسپت مینی اگرچه بسیار آینده‌ نگر طراحی شده بود اما همچنان هویت کلاسیک مینی را در خود حفظ کرده بود. تمرکز وارمینگ ارتباط انسانی خودرو و راننده بود. او معتقد بود وجه تمایز مینی با سایر خودروها همین ارتباط غیرمکانیکی است که صاحبان مینی با ماشین خود برقرار می‌کنند.

به عقیده او کوچک بودن هم از ارکان اصلی هویت مینی بود. او می‌خواست خودروهای مینی همیشه کوچک‌ترین و چابک‌ترین خودرو در کلاس خود باشد.

هنوز معلوم نیست مقصد او بعد از مینی کدام خودروساز است.

mini-next-100