در حالی که تا چند هفته دیگر  رنو و داچیا به احتمال زیاد در نمایشگاه پاریس کانسپتی از نسل جدید لوگان (در ایران ال ۹۰) رونمایی خواهند کرد، مجله زارولیوم چاپ روسیه ایده‌ای از ظاهر این ماشین منتشر کرده است. اگر چه هنوز هیچ تصویری به طور رسمی از این خودرو منتشر نشده، اما نشریه روسی می‌گوید با اطلاعاتی که کسب کرده  لوگان جدید بسیار به این تصاویر شبیه خواهد بود. 
لوگان با هدف ساخت یک خودرو مناسب برای کشورهای در حال توسعه در سال ۲۰۰۴ به بازار عرضه شد و ترکیب قیمت ارزان و کاربردی بودنش به سرعت آن را به خودرویی محبوب تبدیل کرد.

لوگان اکنون در چند فرم در هشت کشور جهان تولید می‌شود و به جز بازارهای اندکی در غرب اروپا، نمونه‌ای از آن با نام‌های رنو، داچیا یا نیسان تقریباً در همه بازارهای خودرو جهان فروخته شده است. حتی نیسان براساس این پلتفرم مدل ورسا را به بازار آمریکای شمالی عرضه کرد. 
اما در طول هشت سال گذشته شرایط در بازار خودروهای ارزان‌قیمت تغییر کرده است. از یک سو خودروسازان چینی با‌عرضه ماشین‌هایی ارزان‌ در مصاف قیمت به رقابت با لوگان مشغولند و  از سوی دیگر خودروسازان کره‌ای و اروپایی با‌عرضه ماشین‌هایی با ظاهر بهتر و کمی گرانتر تلاش کرده‌اند مشتریان لوگان را به سوی خود جلب کنند. 

پژو ۳۰۱
برای درک شرایط امروز بازار، پژو ۳۰۱  بهترین مثال است. مانند لوگان، پژو در حال ساخت این خودرو  برای بازار کشورهای در حال توسعه است و قرار است آن را سال آینده به بازار عرضه کند. اما این کارخانه بر خلاف اهداف هشت سال پیش رنو ساخت یک خودروی زیبا را هدف قرار داده است. 
با این ترتیب رنو چاره‌ای ندارد تا در واکنش به این موج جدید، فرمول اولیه ساخت لوگان یعنی زشت اما ارزان و کاربردی را فراموش کند و ماشینی زیبا‌تر و با امکانات بیشتر به بازار عرضه کند. تقاضای بالا برای نسل فعلی لوگان این اعتماد به نفس را به رنو خواهد داد تا نسل دوم لوگان را کمی گرانتر بفروشد. علاوه بر این این کار به رنو فرصت خواهد داد تا بتواند این ماشین را به کشورهای بیشتری در اروپای غربی عرضه کند و مارک‌های کره‌ای و اروپایی را به مبارزه بطلبد. 

رنو برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، برای ساخت نسل جدید لوگان، پلتفرم مدل فلوئنس خود را در اختیار داچیا قرار داده است. به این ترتیب فاصله بین دو محور از ۲.۶ متر به ۲.۷ متر افزایش یافته است و جای سرنشینان بازتر خواهد شد. 
پروژه لوگان جدید که با کد X52  نامگذاری شده اکنون در مرحله آزمایش جاده‌ است که از ابتدای سال جاری میلادی آغاز شده است. گفته می‌شود دو موتور بنزینی ۱.۶ لیتری و ۲ لیتری بنزینی و یک موتور ۱.۵ لیتری دیزل برای این ماشین در نظر گرفته شده است. 
قرار است داچیا کانسپتی از این ماشین را در نمایشگاه پاریس رونمایی کند و نمونه کامل آن در نمایشگاه ژنو در زمستان به نمایش گذاشته شود.