مجریان پیشین برنامه تاپ‌گیر با انتشار اولین تیزر برنامه جدید خود، گرند تور، کنایه معنی‌داری به بی‌بی‌سی و تهیه‌کنندگان جدید تاپ‌گیر زدند.

جرمی کلارکسون،‌ جیمز می و ریچارد هموند در این تیز با منفجر کردن یک خودروی شاسی بلند توسط یک تانک، بودجه فراوان خود برای تهیه برنامه جدید را به رخ می‌کشند. گفته می‌شود قسمت اول گرند تور که قرار است به زودی در شبکه ویدیویی آمازون پخش شود، پرهزینه‌ترین برنامه تلویزیونی است که تاکنون ساخته شده است. هزینه قسمت اول این برنامه دو میلیون و پانصد هزار پوند تخمین زده شده است.

 

یک سال و نیم پیش، دعوای جرمی کلارکسون با یکی از تهیه‌کنندگان برنامه تخت‌گاز به خروج او از این برنامه منجر شد. اندکی بعد دو مجری دیگر هم از تاپ‌گیر رفتند و هر سه برای تهیه برنامه‌ای مشابه با آمازون قرارداد بستند.

بی‌بی‌سی با آوردن کریس اوانز، دی‌جی و مجری مشهور و مت‌لبلان، هنرپیشه آمریکایی، فصل جدید تاپ‌گیر را نمایش داد. اما کاهش شدید تعداد بینندگان به استعفای کریس اوانز منجر شد.

سه سوپرکار در یک برنامه

در تیزر گرند تور، در ویدیویی یک و نیم دقیقه‌ای، گوشه‌ای از آنچه قرار است در فصل اول این برنامه پخش شود، نمایش داده می‌شود. از جمله جیمز می با دست شکسته، جرمی کلارکسون سوار بر جت اسکی و صحنه‌هایی از چند سوپر کار نمایش داده می‌شود.

تیزر با نمایش سه مجری در یک پارکینگ در انگلستان آغاز می‌شود و جرمی کلارکسون می‌گوید «با چند ماشین مجلل به جاده می‌زنیم.» آنها در صحنه بعدی در قاهره هستند و کلارکسون به همکارانش می‌گوید «خوش‌تیپ بودن بهتر از این است که بدانید کجا می‌روید.»

مجریان گرند تور در اولین قسمت قرار است سه سوپرکار مهم را تست کنند. آنها لافراری، پورشه ۹۱۸ اسپایدر و مک‌لارن پی‌۱ را باهم مقایسه می‌کنند. این تست گروهی دهن‌ کجی به تهیه‌کنندگان تاپ‌گیر است که گفته می‌شود بسیار تلاش کردند تا سه خودروساز را به این تست راضی کنند. اما تلاش آنها موفق نبود.

اولین قسمت برنامه گرندتور ۲۸ آبان پخش می‌شود.