لکسوس که سال گذشته صدرنشینی بازار خودروهای لوکس در آمریکا را به ب ام و مرسدس بنز، رقبای آلمانی خود واگذار کرد، امسال قصد دارد با اجرای برنامه‌ای بلندپروازانه، با‌عرضه ۹ مدل جدید یا به روز شده، فروش خود را بیست و یک درصد افزایش دهد و دوباره به صدر برگردد. 

فروش مدل‌های جدید از ماه آینده با‌عرضه نسل جدید سدان GS آغاز خواهد شد و بعد از آن نمونه‌های به روز شده ES، IS و LS به بازار عرضه خواهد شد و در نهایت SUV بزرگ LX که براساس تویوتا لندکروزر ساخته می‌شود هم، مانند این مدل با تغییراتی به بازار عرضه خواهد شد. 

لکسوس GS جدید

مدیران ارشد لکسوس به نشریه اتوموتیو نیوز گفته‌اند لکسوس می‌خواهد چهره‌ای اسپورتی‌تر و احساسی‌تر به این مارک بدهند.

بخشی از این وظیفه برعهده خودرویی خواهد بود که براساس کانسپت هایبرید LF-LC ساخته می‌شود. از دو سال پیش که لکسوس تولید مدل کوپهSC430 را متوقف کرد، این کارخانه هیچ مدلی در این بخش از بازار عرضه نکرده است و تصور می‌شد کانسپت LF-LC برای جبران این کمبود در نظر گرفته شده است. 

اما مارک تمپلین، مدیر عامل لکسوس می‌گوید خودرویی که براساس این کانسپت ساخته‌ می‌شود با قیمتی بین صد تا صد و سی هزار دلار فروخته می‌شود تا جا برای عرضه یک کوپه دیگر به جای SC430 با حدود قیمت هفتاد هزار دلار باز باشد. 

علاوه بر این مدیران لکسوس معتقدند که تا چند سال دیگر خودروهای SUV که براساس وانت ساخته می‌شود، از چرخه تولید خارج شده و خودروهای بیابانی جای آن‌ها را بگیرد که بر روی پلت‌فرم خودرو ساخته شده است. این به معنی این است که لکسوس در فکر خارج کردن مدل‌های ‌LX و GX است و به جای آن یک خودروی هفت نفره SUV جدید خواهد ساخت. همینطور مدل هایبرید HS هم به دلیل فروش بسیار کم (۲۸۶۴ دستگاه در سال ۲۰۱۱) از فهرست مدل‌های لکسوس خارج خواهد شد. 
لکسوس بعد از یازده سال مقام پرفروش‌ترین خودروساز لوکس در آمریکا را به رقیبانش واگذار کرده است. زلزله و سونامی بهار گذشته در ژاپن لطمه شدیدی به تولید و فروش این شرکت وارد کرد اما مدیران لکسوس امیدوارند با این مدل‌های تازه فروش شرکت را از حدود دویست‌هزار دستگاه در سال به ۲۴۰هزار دستگاه در سال برسانند.