در حالی که شرکت تویوتا تلاش کرده بود ظاهر تویوتا کمری را تا زمان رونمایی این خودرو مخفی نگه‌ دارد، یک مجله کانادایی عکس‌های این ماشین را منتشر کرده است. 
تویوتا قصد دارد اول شهریور (۲۳ اوت) این ماشین را به طور همزمان در سراسر آمریکا رونمایی کند. در ماه‌های گذشته این شرکت تنها به انتشار عکس‌هایی از چراغ یا گوشه‌هایی از ماشین بسنده کرد و حتی در یک ویدیو تبلیغاتی که آکیو تویودا مدیر اجرایی شرکت در آن حضور داشت، ظاهر ماشین به هیچ وجه نمایش داده نشد. 

اما درست در همان روزی که تویوتا برای جلب نظر رسانه‌ها عکسی از چراغ عقب ماشین منتشر کرده بود، تصویری کامل از این ماشین در اینترنت منتشر شد که در یک راهنمای خودروهای سال ۲۰۱۲  در ایالت کبک در کانادا چاپ شده بود.
آن طور که در عکس پیدا است، ظاهر ماشین محافظه کارانه بهتر شده است. اما تویوتا می‌گوید طراحی داخل ماشین بسیار متفاوت است. این ماشین با سه موتور عرضه می‌شود. ضعیف ترین موتور ۲.۵ لیتری چهار سلیندر است با قدرت ۱۷۱ اسب بخار و شتاب صفر تا صد ۹.۸ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر در ساعت. 

یک موتور ۲.۴ لیتری چهار سیلندر با قدرت ۱۸۷ اسب بخار هم برای این ماشین در نظر گرفته شده است که شتاب آن ۸.۹ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است. 
حجم قوی‌ترین موتور ۳.۵ لیتری است و این موتور شش سیلندر می‌تواند ۲۶۸ اسب بخار نیرو تولید کند. شتاب این موتور ۷.۲ ثانیه است و حداکثر سرعت آن ۲۲۰ کیلومتر در ساعت است. 
رقابت با هیوندای
تویوتا به خاطر زلزله و سونامی در ژاپن به شدت ضرر کرده است و تنها راهی که می‌تواند این شرکت را دوباره به سود برگرداند موفقیت تویوتا کمری است. 
کمری پرفروش‌ترین خودرو در آمریکا است اما سهم کمری از بازار خودروهای اندازه متوسط در این کشور به شدت از سوی هیوندای سوناتا تهدید می‌شود. میزان فروش این مدل از هیوندای در ماه مه گذشته  برای اولین بار از تویوتا کمری بیشتر بود. 

افزایش فروش هیوندای سوناتا در حالی است که فروش تویوتا و هوندا در حال کاهش است. 
در سال گذشته میلادی تویوتا حدود ۳۲۰ هزار کمری در آمریکا فروخت که سی درصد کمتر از مدت مشابه در سال قبل از آن بود. میزان فروش هوندا آکورد، رقیب اصلی کمی هم در همین زمان ۲۸ درصد کاهش یافت. 
اما هر دو مدل تویوتا و هوندا قدیمی شده است. آخرین بار تویوتا در سال ۲۰۰۶ مدل کمری را به روز کرده و هوندا آکورد هم امکان رقابت با مدل بسیار جدید سوناتا را ندارد. 
اما با معرفی نسل جدید این ماشین‌ها انتظار می‌رود فروش ماشین دوباره افزایش یابد اما اکنون هر دو مدل سایه رقیب کره‌ای را بر شانه خود احساس می‌کنند. 

عکس: اتوبلاگ