تصویری از جدیدترین مدل لوکس گروه خودروسازی پژو-سیتروئن، پیش از رونمایی احتمالی در نمایشگاه ژنو لو رفت. شاسی بلندی، که گفته می‌شود نامش دی اس ۷ است، قرار است با خودروهایی نظیر آئودی کیو۵ رقابت کند و گرانترین مدل دی اس خواهد بود.

گفته شده بعد از رونمایی این خودرو در ژنو، دی اس ۷ تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه خواهد شد. این عکس را یک وبلاگ طرفدار سیتروئن به نام «سیتروئن فنگ» منتشر کرده است. ظاهر خودرو بسیار شبیه به کانسپت «یاقوت وحشی» است که در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه خودروی شانگهای رونمایی شد. در عکس جلوی جدید خودروهای دی اس، از جمله جلوپنجره بزرگ و چراغ‌های باریکی که با زیرشان آب کروم کاری شده دیده می‌شود.

کانسپت یاقوت وحشی

کانسپت یاقوت وحشی

شش مدل جدید دی اس

دی اس قرار است شش مدل جدید به بازار عرضه کند که این شاسی بلند اولین از این سری مدلهای جدید است. بعد از دی اس ۷ ، در سال ۲۰۱۸ یک شاسی بلند کوچکتر که براساس دی اس ۳ ساخته می‌شود به بازار خواهد آمد که باز هم از کانسپت «یاقوت وحشی» الهام گرفته است. دی اس در سال ۲۰۱۹ نسل جدید دی اس ۴ را به بازار عرضه می‌کند که براساس کانسپت «دیواین» ساخته شده است.

همزمان دی اس نسل جدید دی اس ۵ را به بازار عرضه خواهد کرد که طراحی بدنه‌اش برخلاف نسل کنونی، محافظه‌کارانه‌تر است. بالاخره لوکس‌ترین مدل دی اس که مخصوص بازار چین ساخته می‌شود در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد. این خودرو که فعلا نامش دی اس جی‌تی است، از روی کانسپت «نومرو ۹» ساخته می‌شود.

دی اس قرار است اولین برند در گروه خودروسازی پژو-سیتروئن باشد که یک خودروی تمام الکتریکی میسازد. ورود خودروساز فرانسوی به بازار خودروهای الکتریکی و هیبرید-الکتریکی از سال ۲۰۱۹ خواهد بود.