با نزدیک شدن به ماه مهر و برگزاری نمایشگاه پاریس، بازار انتشار طرح‌های مبهم که با ایما و اشاره مدلهای جدید خودروسازان را معرفی می‌کند داغ شده است. خودروسازان این عکس‌ها را منتشر می‌کنند تا ذره ذره علاقه‌مندان و خریداران را برای دیدن این خودروها تا آغاز نمایشگاه کنجاو کنند. اما هیوندایی دستکم این بار در این برنامه رو دست خورد.

این کارخانه امروز طرح‌هایی از نسل دوم مدل i20 منتشر کرد، غافل از اینکه یک روز قبل عکس‌هایی که مخفیانه از i20 گرفته شده بود و چهره این خودرو را بدون استتار نشان می‌داد در اینترنت منتشر شده بود.

i20 جدید براساس فلسفه طراحی جدید هیوندای که نامش «مجسمه سیال ۲» است در استودیوی اروپایی کارخانه در راسلهایم آلمان طراحی شده است. مهمترین عنصر بصری در «مجسمه سیال ۲» جلو پنجره ذوزنقه‌ای است که پیشتر در مدل جنسیس به کار گرفته شده است.

تنها چند سال از معرفی فلسفه طراحی «مجسمه سیال ۱» در هیوندای می‌گذرد. هیوندای که در بازه‌ای کمتر از پنجاه سال توانسته خود را از خودروسازی ملی به یک بازیگر جهانی تبدیل کند، با معرفی این فلسفه طراحی برای اولین بار هویتی مستقل و منحصر به فرد پیدا کرد. مدلهای سوناتا و الانترا که بیشترین تاثیر را از این فلسفه طراحی گرفته بودند بسیار پرفروش بودند اما این فسلفه یک اشکال جدی داشت.

هدف طراحان از معرفی فلسفه طراحی تعیین عناصری بصری است که علاوه بر تعریف یک هویت مستقل برای خودروهای کارخانه بتوان آن را در همه مدلهای آن کارخانه تکرار کرد. مشکل فلسفه «مجسمه سیال ۱» این بود که اجرای آن در مدلهای کوچک هیوندای ممکن نبود.

حالا هیوندای با معرفی «مجسمه سیال ۲» قصد دارد این مشکل را برطرف کند. اگرچه با نگاهی به تصاویر منتشر شده می‌توان دید هنوز جا دادن جلو پنجره ذوزنقه‌ای در مدلی با ابعاد i20 برای طراحان مشکل بوده و نتیجه هم چندان با مدل فعلی متفاوت نیست. شاید به همین دلیل باشد که هیوندای از همین حالا مشغول کار بر روی فسلفه طراحی «مجسمه سیال ۳» است.

اگرچه برای قضاوت هنوز زود است. پیش از رونمایی رسمی i20 در نمایشگاه پاریس، این کارخانه قرار است کمتر از دو هفته دیگر (۲۰ مرداد) عکس و اطلاعات بیشتری از این خودرو منتشر کند.