عکس‌هایی از پورشه ماکان، مدل جدید پورشه پیش از رونمایی آن در نمایشگاه لس آنجلس در اینترنت منتشر شده است. 
به نظر می‌رسد این عکس‌ها متعلق به یک مجله آلمانی باشد که در مقاله‌ای پورشه شاسی بلند جدید را با آئودی کیو ۵ مقایسه می‌کند. این دو خودرو تا حد زیادی از نظر فنی با یکدیگر مشترکند و نسل بعدی کیو۵ قرار است بر روی ساختاری مشابه با پورشه ماکان ساخته شود. 
این عکس‌ها نشان می‌دهد پورشه در طراحی ماکان به شدت به ٩١١ وفادار مانده است و این خودرو بیش از آنکه به یک شاسی بلند تمام عیار شبیه باشد، مانند رنج روور ایووک ظاهری شهری‌تر دارد. این خودرو علاوه بر ایووک با ب‌ام و اکس ٣ هم رقابت می‌کند. 

برای ماکان چند موتور شش و چهار سیلندر در نظر گرفته شده است و قیمتش از ۴٠ هزار یورو به بالا است. قوی‌ترین موتور ٣. ۶ لیتری شش سیلندر با سیستم تزریق سوخت مستقیم و توربو است که ۴٠٠ اسب بخار قدرت دارد. در سوی دیگر دو موتور چهار سیلندر هم برای ماکان در نظر گرفته شده است. بعد از مدل ٩۶٨ که در سال ١٩٩۵ عرضه شد، این اولین بار است که پورشه از موتور چهار سیلندر استفاده می‌کند. 
موتور چهار سیلندر بنزینی حدود ٢٢٠ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش حدود هفت و نیم ثانیه خواهد بود. موتور دیزل چهار سیلندر هم دو لیتری است و حدود ٢٠٠ اسب بخار نیرو دارد. 
گفته می‌شود پورشه یک مدل هیبرید هم از این ماشین تولید خواهد کرد.