بعد از درز  کردن عکس‌های کانسپت تازه لکسوس توسط مجله رود اند ترک، این کارخانه با انتشار بیانیه‌ و عکسی از این ماشین اعلام کرد، این خودرو ایده‌ای از ظاهر ماشین‌های این کارخانه در آینده است. 
لکسوس با رسانه‌ها قرار گذاشته بود که زودتر از موعد تصاویر  کانسپت LF-LC را منتشر نکنند و با نزدیک شدن به نمایشگاه دیترویت تنها عکس‌هایی محو از خودرو منتشر می‌کرد تا توجه مردم و رسانه‌ها را به خودرو جلب کند. 

قرار بود عکس این خودرو روی جلد شماره بعدی مجله آمریکایی چاپ شود. اما تصاویر این مجله زودتر از موعد دیده شد.رود اند ترک به سرعت بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت در ویدیویی تبلیغاتی {لینک} برای این مجله به اشتباه تصاویری از شماره فوریه قرار داده شده بود و از این بابت ابراز تأسف کرد. 
لکسوس هم به سرعت بیانیه‌ای منتشر کرد و اعلام کرد امیدوار بود این خودرو را برای مدتی دیگر مخفی نگه‌دارد اما از استقبال خوبی که از این تصاویر شده، ابراز خوشنودی کرد. 
این کانسپت، تلاشی دیگر برای کارخانه ژاپنی است تا شخصیتی اسپرت به این مارک بدهد.  هدفی که لکسوس امیدوار است با رسیدن به آن بخشی از خریداران آئودی، ب ام و و مرسدس بنز را به سوی این مارک جلب کند.

این خودرو با سفارش مدیران لکسوس در ژاپن و در استودیوی لکسوس در کالیفرنیا طراحی شده است. 
طراحان می‌گویند این ماشین را بدون توجه به مدل‌های فعلی لکسوس و با ذهنی کاملاً باز طراحی کرده‌اند. با این حال جلو پنجره ماشین شبیه کانسپت LF-Gh است که قرار است جایگزینی برای سدان GS باشد. 
کانسپت جدید، یک خودروی اسپرت است که می‌تواند جایگزینی برای لکسوس SC430 باشد. خودرویی که شاید بتواند با کلاس ۶ ب ام و و سری CL مرسدس بنز رقابت کند. با این حال هنوز لکسوس اعلام نکرده که آیا قصد دارد چنین مدلی تولید کند یا نه. 
لکسوس هنوز اطلاعات فنی این خودرو را منتشر نکرده، اما در تصاویری که از مجله رود اند ترک درز کرد، در پشت چرخ عقب، کلمه «هایبرید» نوشته شده است.