محمد جعفری، رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت «فراخوان نشدن خودروهای معیوب برای حل عیب در ایران فاجعه است.»

او می‌گوید شاید تعداد بسیار کم فراخوان خودروهای معیوب در ایران به این معنی نیست که خودروهای داخلی و وارداتی در ایران برخلاف همه جای دنیا بی‌نقص است. بلکه به این معنی است که عرضه‌کنندگان خودرو تعهدی در قبال مصرف‌کنندگان ندارند.

به گفته آقای جعفری در بازار خودروهای وارداتی آشفتگی بسیاری وجود دارد و نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی مسوولیت گارانتی بسیاری از خودروهای وارد شده به ایران را قبول نمی‌کنند.

به گفته او خودروسازان داخلی نیز معمولا خودروهای معیوب خود را فراخوان نمی‌کنند، بلکه این مصرف‌کنندگان هستند که پس از تحویل گرفتن خودرو در برخی موارد به دلیل معایب و نقص فنی آن ناچار به مراجعه مکرر به تعمیرگاه‌ها برای حل عیب می‌شوند.

انحصار بازار

ابولفضل خلخالی، عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت عدم فراخوان در صنعت خودرو را یک اشکال بزرگ خواند و گفت دلیلش انحصاری بودن بازار خودروی ایران است.

«متاسفانه در ایران به دلیلی انحصاری بودن بازار، نظر مشتری برای تولید و واردکنندگان اهمیتی ندارد. صنایع خودروسازی در ایران حتی در شرایط رکود بازار نیز محصولاتشان را پیش‌فروش می‌کنند. بنابراین نیازی به جلب نظر مشتری ندارند.»

عدم شفافیت

«از آن گذشته صنایع بزرگ خودروسازی در ایران با حمایت‌های دولتی سرپا هستند و به همین دلیل موضوعی همچون رضایت مشتری اهمیت درجه چندم برای آنها دارد.»

آقای خلخالی فراخوان نشدن خودروهای وارداتی را نتیجه «نقص و ابهام در ساز و کار ارتباط این شرکتها با خودروسازان خارجی» ارزیابی می‌کند.

«ساز و کار ارتباط واردکنندگان خودرو با خودروسازان خارجی شفاف و کامل نیست، زیرا اگر این ارتباط درست و کامل بود این شرکت‌ها مجبور می‌شدند در هنگام فراخوان جهانی خودروسازان بین‌المللی، در ایران نیز این فراخوان را انجام دهند.»

«بازار خودروهای وارداتی در ایران در حدی غیر شفاف است که دقیقا مشخص نیست کدام شرکت‌ها نمایندگی رسمی خودروسازان خارجی را اخذ کرده‌ و کدام شرکت‌ها واردکننده غیر رسمی‌اند و اساسا هر کدام چه وظایفی در برابر مشتریان بر عهده دارند.»

منبع: خبرگزاری ایسنا {+}{+}