در دوازدهمین مسابقه فرمول یک فصل ۲۰۱۱ در پیست اسپا در بلژیک، سباستین فتل، راننده تیم ردبول توانست با کسب هفتمین مقام اول خود یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک‌تر شود. مارک وبر هم تیمی او هم پشت سر قهرمان فرمول یک به مقام دوم رسید تا تیم رد بول در راه قهرمانی تیم‌ها دست‌نیافتنی تر شود. 
جنسن باتن که مسابقه را از مقام سیزدهم آغاز کرده بود با یک رانندگی فوق‌العاده و با گرفتن ۳۹ سبقت، سومین راننده‌ای بود که از خط پایان گذشت. اما هم تیمی او، لوییس همیلتون، در حالی که برای کسب مقام در مسابقه امیدهای زیاد داشت بعد از تصادف با کامی کوبایاشی از تیم سابر در دوز سیزدهم از دور مسابقه کنار رفت.  
ردبول مسابقه را با نگرانی زیاد درباره فشار زیاد ماشین به لاسیتک‌ها آغاز کرد. بعد از زمان گیری مسئولان پیرلی به ردبول اطلاع دادند که تنظیم ماشین‌های ردبول به لاستیک‌های جلوی ماشین ردبول فشار زیادی می‌آورد. 
این نگرانی باعث شد تا هر دو راننده مسابقه را با احتیاط آغاز کردند و هر دو در ابتدای مسابقه لاسیتک‌های خود را عوض کردند. همین باعث شد تا در دورهای اول نیکو رزبرگ، فرناندو آلونسو و لوییس همیلتون برای مدتی پیشتاز مسابقه باشند. 
اما در طول مسابقه رانندگان ردبول رفته‌رفته اعتماد به نفس خود را به دست آوردند و با سرعت خوب ماشین‌هایشان در طول مسابقه پیشتاز بودند. 
مارک وبر که قراردادش را یک سال دیگر با ردبول تمدید کرده است و در روز تولد خود مسابقه می‌داد، به رسم بیشتر مسابقه‌ها در این فصل شروع بسیار بدی داشت و در دور اول تا مکان هشتم عقب رفت. اما توانست با تکیه بر قدرت و سرعت ماشین بی‌نظیر ردبول در این فصل جلو بیفتد. سبقت او از فرناندو آلونسو، راننده تیم فراری یکی از زیباترین صحنه‌های مسابقه امروز را خلق کرد. مارک وبر همچنین با کسب زمان یک دقیقه و ۴۹ ثانیه و ۸۸۳ صدم ثانیه سریعترین رکورد را در مسابقه ثبت کرد.  

شوماخر بیستمین سال حضورش در فرمول یک را در اسپا جشن گرفت
آلونسو  روی هم رفته روز خوبی داشت. او مسابقه را از خط هشتم آغاز کرد و اگر چه در دورهای پایانی در مکان سوم بود اما این جایگاه را به راحتی به باتن داد و مسابقه را در مکان چهارم تمام کرد. 
دیگر راننده موفق روز یک‌شنبه، مایکل شوماخر بود که در بیستمین سال حضورش مسابقه را از خط آخر شروع کرد ولی جلوتر از هم تیمی اش و در مقام پنجم از خط پایان گذشت. 
مسابقه از دور اول پربرخورد بود اما مهمترین تصادف، برخورد همیلتون با کوبایاشی بود که در در دور سیزدهم باعث شد تا راننده مک لارن از مسابقه خارج شود. در حالی که همیلتون از کوبایاشی سبقت گرفته بود، برخورد لاستیک جلو کوبایاشی با پشت ماشین همیلتون، راننده انگلیسی را منحرف کرد و همیلتون با سرعت به دیوار کنار پیست برخورد کرد. 
داوران کوبایاشی را در این حادثه مقصر ندانستند، اما همیلتون که می‌توانست یکی از سه راننده اول مسابقه باشد کوبایاشی را در این حادثه مقصر دانست. اگر چه او پیش از برخورد کمی به سمت چپ متمایل شده بود و می‌توان او را هم در این حادثه مقصر دانست. 
به جز همیلتون چهار راننده دیگر هم از مسابقه کنار رفتند. 

آدرین سوتیل، از تیم فورس ایندیا، فیلیپه مسا از تیم فراری، ویتالی پتروف از تیم رنو و پستور مالدونادو از تیم ویلیامز آخرین امتیاز‌های مسابقه را کسب کردند. 
در حال حاضر سباستین وتل با ۲۵۹ امتیاز در مکان اول جدول راننده‌ها قرار دارد و مارک وبر با ۹۲ امتیاز اختلاف (۱۶۷ امتیاز) در مکان دوم است و فرناندو آلونسو با فاصله کمی (۱۵۷ امتیاز) در مکان سوم قرار دارد. 
در جدول رده بندی تیم‌ها ردبول با ۴۲۶ امتیاز با قدرت در مکان اول قرار دارد و مک لارن با ۲۹۵ امتیاز سوم است و فراری با ۲۳۱ امتیاز در مکان چهارم قرار دارد.