سباستین فتل، راننده تیم ردبول و قهرمان سال گذشته این مسابقات اولین پیروزی خود در این فصل را به دست آورد و به صدر جدول رانندگان صعود کرد. ردبول در سه مسابقه اول در سایه تیم‌های مرسدس و مک‌لارن قرار گرفته بود اما پیروزی امروز فتل در فرمول یک بحرین و کسب مقام چهارم توسط هم تیمی‌اش، مارک وبر، خیال رد بول را کمی راحت کرد. 
کیمی رایکونن و رومن گروژآن، راننده‌های تیم لوتوس مقام دوم و سوم را کسب کردند تا این تیم هم به جمع مدعیان بپیوندد.

فتل مسابقه را از خط اول شروع کرد و به سرعت از خودروهای تعقیب کننده فاصله گرفت اما رایکونن که مسابقه را از خط یازدهم شروع کرده بود در میانه مسابقه خود را به او رساند. رایکونن اگر چه به فتل بسیار نزدیک شد اما نتوانست از او سبقت بگیرد. 
شاید اگر رایکونن می‌توانست زودتر از هم تیمی‌اش سبقت بگیرد، شانس بیشتری برای اول شدن داشت ولی تیم تصمیم گرفت تا دو راننده لوتوس با هم مسابقه دهند و به گروژان دستور کنار کشیدن از جلو رایکونن داده نشد. 

دو راننده مک‌لارن روز خوبی نداشتند. همیلتون که مسابقه را از خط دوم شروع کرده بود با دو بار گاراژ رفتن بسیار بد، تا مکان هشتم عقب رفت و جنسن باتن هم به خاطر اشکال فنی مسابقه را نیمه‌تمام رها کرد.
برعکس این دو راننده انگلیسی، پل دی رستا راننده اسکاتلندی تیم فورس ایندیا با استفاده از استراتژی دو بار تعویض لاستیک خود را از رده دهم تا رده ششم بالا کشید. فرناندو آلونسو، راننده فراری پشت سر او هفتم شد.

مایکل شوماخر، راننده تیم مرسدس توانست بدبیاری‌های روز زمان‌گیری را تا حدی جبران کند. او که با زمان گیری ضعیف و جریمه به خاطر تعویض گیربکس مجبور شد مسابقه را از خط ۲۲ شروع کند در پایان دهم شد و با یک امتیاز بحرین را ترک کرد. 
با عمل‌کرد ضعیف دو راننده مک‌لارن، فتل دوباره به جمع مدعیان قهرمانی پیوسته است. او اکنون با ۵۳ امتیاز در صدر جدول رانندگان قرار دارد. اما این موقعیت بسیار شکننده است و هر یک از شش راننده پس از او با یک پیروزی می‌توانند مکان اول را از او بگیرد. رقابت به همین ترتیب در بخشی تیمی هم وجود دارد. اگرچه به نظر می‌رسد فاصله فراری از پیشتازان رفته‌رفته بیشتر می‌شود.