سباستین فتل، راننده تیم ردبول با پیروزی در مسابقه فرمول یک ایتالیا در حالی که هنوز شش مسابقه به پایان این فصل باقی‌مانده، در یک قدمی قهرمانی قرار گرفت. 
بعد از او جنسن باتن از تیم مک‌لارن دوم شد و فرناندو آلونسو از فراری به مقام سوم رسید. 
فتل مسابقه را از خط اول آغاز کرد اما آلونسو از مسافت طولانی خط شروع تا پیچ اول استفاده کرد و با حرکتی شجاعانه از فتل و همیلتون سبقت گرفت و اول شد. 
مسابقه به دلیل تصادف چند ماشین در دور اول از روند عادی خارج شد و ماشین‌ها در سه دور بعد را پشت ماشین مارشال طی کردند. با شروع مجدد مسابقه در دور چهارم فتل به سرعت مقام از دست رفته را از آلونسو گرفت. ماشین فتل برای سریع شتاب گرفتن تنظیم شده بود تا او به سرعت فاصله‌اش را با ماشین‌های پشت سر از یک ثانیه بیشتر کند تا آن‌ها نتوانند با استفاده از دی آر اس از او سبقت بگیرند. 
این استراتژی اگرچه با کمی ریسک همراه بود اما به خوبی جواب داد و فتل در حالی که چهار قهرمان جهان در تعقیبش بودند به سرعت از دیگر راننده‌ها فاصله گرفت.

اگر چه در این فاصله‌ گرفتن از نقش مایکل شوماخر نمی‌توان غافل شد. شوماخر با یک شروع عالی در لحظاتی از مسابقه حتی در مقام سوم قرار داشت. اما سرعت مرسدس بنز برای حفظ این مقام کافی نبود و او به عقب رانده شد، و بین جنسن باتن، راننده مک‌لارن و آلونسو و فتل قرار گرفت و او را برای مدتی طولانی پشت سر خود معطل کرد. در حالی که باتن در تکاپو برای عبور از شوماخر و رسیدن به دو راننده اول بود، فتل توانست به خوبی فاصله‌اش را بیشتر کند. 
در نهایت باتن با حرکتی شجاعانه و زیبا هم شوماخر و هم آلونسو را از پیش رو برداشت. 
شوماخر عین همین حرکت را با همیلتون کرد و راننده بریتانیایی در اکثر مسابقه پشت شوماخر ماند. تلاش شوماخر برای دفاع از موقعیتش باعث شد تا او در چند مرحله برخلاف قوانین مسابقه بیشتر از یک بار جای خود را عوض کند. با اخطار داور مسابقه، راس براون، مدیر تیم مرسدس از شوماخر خواست تا فضای بیشتری به همیلتون بدهد و بالاخره راننده آلمانی راه را برای سبقت گرفتن همیلتون باز کرد. 
همیلتون بعد از آن به سرعت تلاش کرد تا فاصله‌اش را به آلونسو کمتر کند، اما با اینکه دو راننده بسیار به هم نزدیک شده بودند، اما دیگر برای عبور از راننده اسپانیایی و کسب مقام سوم دیر شده بود. 

این دومین پیروزی سباستین فتل در این پیست بود. فتل در سال ۲۰۰۸ اولین پیروزی‌اش در مسابقات فرمول یک را در این پیست و با تیم تورو روسو جشن گرفته بود. هنگام پخش سرود ملی و شاید مرور آنچه که در سه سال گذشته رخ داد، باعث شد تا فتل با چشمانی اشکبار پیروزی‌اش را جشن بگیرد. 
برخلاف فتل، مارک وبر، هم تیمی استرالیایی او روز خیلی بدی داشت. او با برخورد با فیلیپه مسا، راننده فراری، نه تنها بخت کسب مقام را از راننده برزیلی گرفت بلکه خودش در راه رفتن به گاراژ کنترل ماشین را از دست داد و به دیواره کنار برخورد کرد و از دور مسابقه خارج شد. 
با توجه به اینکه وبر از مسابقه ایتالیا امتیازی به دست نیارود، در صورتی که فتل بتواند در مسابقه سنگاپور از رقبایش سیزده امتیاز بیشتر کسب کند، قهرمان فرمول یک امسال خواهد بود. 
شانس قهرمانی برای این راننده ۲۳ ساله آنقدر زیاد است که هم تیمی‌اش بعد از مسابقه گفت که دیگر امیدی به قهرمانی ندارد و برای کسب مقام دوم خواهد جنگید. 
مسابقه بعدی دو هفته دیگر در سنگاپور برگزار خواهد شد.