سباستین فتل، با پیروزی در مسابقه فرمول یک سنگاپور، در حالی که پنج مسابقه تا پایان این فصل باقی‌مانده است تنها به یک امتیاز برای قهرمانی در فصل ۲۰۱۱ نیاز دارد.
بعد از فتل جنسن باتن از تیم مک لارن برای چهارمین بار پیاپی روی سکو رفت و با کنار زدن فرناندو آلونسو، در جدول قهرمانی رانندگان  در مکان دوم قرار گرفت. مارک وبر از مک لارن به مقام سوم رسید. 
فتل مسابقه را بسیار خوب آغاز کرد و به سرعت فاصله خود را از دیگر رانندگان بیشتر کرد و  تا پنج دور آخر اجازه نداد تا هیچ راننده دیگری او را تهدید کند. تنها در دورهای پایانی بود که باتن تلاش کرد فاصله‌اش را با او کم کند اما در نهایت با یک ثانیه و هفت صدم ثانیه اختلاف با او از خط پایان گذشت. 
مارک وبر هم مانند مسابقات پیش شروع ضعیفی داشت و در پیچ اول جای خود را به باتن داد و اجازه داد تا آلونسو از او سبقت بگیرد. اما کمی بعد وبر به زیبایی از آلونسو سبقت گرفت و صحنه‌ای مشابه با سبقتش از راننده اسپانیایی در پیست اسپا خلق کرد.

لوییس همیلتون در حالی که در تلاش برای رسیدن به جمع سه راننده اول مسابقه بود یک بار دیگر جنجال ساز شد و در رقابت با فیلیپه مسا از فراری با او تصادف کرد و علاوه بر از دست دادن بال جلو ماشین خود باعث شد تا لاستیک عقب فیلیپه مسا هم پنچر شود.
در حالی که دو راننده برای تعمیر ماشین‌هایشان دوباره به گاراژ برگشتند، داوران با بررسی صحنه تصادف همیلتون را جریمه کردند و او مجبور شد یک بار دیگر مسیر گاراژ را طی کند. این جریمه او را تا رتبه شانزدهم عقب برد.
اما همیلتون امید خود را از دست نداد و با قدرت زیاد دوباره شروع به جلو آمدن کرد. در این فاصله تصادف مایکل شوماخر از تیم مرسدس بنز با سرجیو پرز در دور سی باعث توقف مسابقه شد و مسابقه برای سه دور پشت ماشین مارشال ادامه پیدا کرد.

با شروع دوباره مسابقه فتل دوباره به سرعت از گروه جدا شد و به جز سبقت دوباره وبر از آلونسو اتفاق مهمی در جلوی پیست نیفتاد. در عوض در میانه پیست با حضور لوییس همیلتون و مسا و دو راننده فورس ایندیا که برای کسب بهترین نتیجه این تیم در این فصل تلاش می‌کردند، مسابقه بسیار هیجان انگیز بود. 
دست آخر همیلتون بعد از پنج بار گاراژ رفتن و جریمه و تصادف، توانست خود را تا مکان پنجم جلو بکشد.
در دورهای آخر جنسن باتن فاصله خود را با فتل کم کرد. فتل با رسیدن به ماشین‌های آخر به ترافیک خورده بود سرعتش کمتر شد و همین باعث شد تا باتن به او نزدیک‌تر شود. اما فتل به‌موقع از ترافیک فرار کرد و باتن که خود در ترافیک گرفتار شده بود، شانس تهدید جدی قهرمان آلمانی را از دست داد. 
سباستین فتل اگر چه فرصت قهرمانی فصل را در سنگاپور از دست داد، اما با کسب ۲۵ امتیاز این مسابقه اکنون تنها به یک امتیاز برای رسیدن به قهرمانی نیاز دارد و به احتمال زیاد جشن قهرمانی را در ژاپن برگزار خواهد کرد.  
اما رقابت برای مقام دوم بسیار نزدیک است و باتن با تنها یک امتیاز از آلونسو دوم است و وبر تنها با دو امتیاز اختلاف راننده اسپانیایی را تعقیب می‌کند. 
در رقابت تیمی هم به نظر نمی‌رسد تیمی بتواند امسال ردبول را شکست دهد که تا کنون ۴۹۱ امتیاز کسب کرده است. موقعیت مک لارن (۳۵۳ امتیاز) و فراری (۲۶۸ امتیاز) هم در رده دوم و سوم به نظر تثبیت شده است. 
مسابقه بعدی دو هفته دیگر در سوزوکا در ژاپن برگزار خواهد شد.