اولین دور مسابقه طراحی لکسوس با فراخوانی از طراحان زیر سی سال از سراسر جهان کار خود را آغاز کرد. موضوع مسابقه حرکت است. شرکت‌کنندگان در این مسابقه باید طرحی ارائه دهند که «پاسخگوی مسائل روزانه در ارتباط با حمل و نقل باشد»   
لکسوس در فراخوان خود نوشته است «با این موضوع، لکسوس از طرح‌هایی برای شرکت در مسابقه دعوت می‌کند که درک عمیقی از طراحی لکسوس داشته باشد، با درک خوبی از مفهوم خلق شده باشد و راه حلی برای مسائل روزانه ارائه دهد. لکسوس از حضور طراحان در رشته‌های مختلف شامل طراحی صنعتی، معمارها و طراحان مد در این مسابقه استقبال می‌کند.» 
مسابقه به طور رسمی همزمان با هفته طراحان توکیو آغاز شد و شرکت‌کنندگان تا ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) فرصت دارد آثار خود را برای شرکت در مسابقه ارسال کنند. 
آثار را شش داور بررسی می‌کنند و از بین آن‌ها ده برنده انتخاب خواهد شد. پائولا آنتونلی و آریک چن هنرگردان (کیوریتور)، جی‌می‌ هایون، هنرمند و طراح، تویو ایتو، معمار، بریجیت لومان، سردبیر سایت دیزاین‌بوم و کیوتاکا ایسه، مدیر شرکت لکسوس بررسی و داوری آثار را برعهده خواهند داشت. 
اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره را در {اینجا} بخوانید. برای ثبت نام در این مسابقه به {اینجا} مراجعه کنید و آثار خود را از {اینجا} به مسابقه بفرستید.
برندگان مسابقه بهار آینده و همزمان با هفته طراحی میلان اعلام خواهد شد.