گروه خودروسازی فیات-کرایسلر برای تهیه سرمایه برای برنامه‌های آینده خود سهام فراری را خواهد فروخت. به این ترتیب از سال آینده خودروساز اسپرت ایتالیایی از گروه فیات-کرایسلر جدا خواهد شد.

فیات-کرایسلر برای برنامه پنج ساله خود به ۵۰ میلیارد یورو نیاز دارد و فروش سهام فراری به تهیه این پول کمک خواهد کرد. قرار است ده درصد سهام در بازار بورس عرضه شود و باقی بین سهامداران کنونی فیات-کرایسلر توزیع خواهد شد.

این تصمیم فیات-کرایسلر دو ماه بعد از تغییرات مدیریتی در فراری و استعفای لوکا دی مونتزمولو، مدیر فراری رخ می‌دهد. دی مونتزمولو به دلیل اختلاف نظر با سرجیو مارکیونه، مدیر فیات-کرایسلر بر سر استراتژی آینده فراری از سمت خود استعفا داد. گفته می‌شد مونتزمولو از برنامه‌های فیات-کرایسلر برای فراری ناراضی بود و مارکیونه به نتایج ضعیف فراری در مسابقات فرمول یک انتقاد داشت.

با رفتن فراری از گروه خودروسازی فیات-کرایسلر این گروه، دو مارک آلفارومئو و مازراتی  در بخش لوکس بازار  این گروه خودروسازی را نمایندگی خواهند کرد.

ارزش سهام فراری حدود پنج میلیارد یورو برآورد می‌شود.

اگرچه خانواده فراری تا سال ۱۹۸۸ مدیریت بخش مسابقات فراری را بر عهده داشت اما این کارخانه از سال ۱۹۶۹ و نزدیک به پنجاه سال در کنترل فیات بود. در طول این مدت فراری از توان مهندسی و مالی فیات استفاده می‌کرد و فیات از پرستیژ خودروساز اسپرت بهره می‌برد.

اما تغییرات اخیر فیات این رابطه را دگرگون کرد. برنامه بلندپروازانه فیات برای در اختیار گرفتن کرایسلر و توسعه این کارخانه نیاز به سرمایه زیادی دارد و به نظر می‌رسد مدیران این گروه خودروسازی حالا بیشتر از پرستیژ این کارخانه به پولش بیشتر نیاز دارند.