فراری برای اریک کلپتون، گیتاریست مشهور انگلیسی یک مدل سفارشی ساخته است. تنها یک نمونه از این خودرو که نامش فتزا است ساخته می‌شود و فراری در انتهای کد این مدل SP12 EC مخفف نام و نام خانوادگی مالک آن را درج کرده است. 
سفارش آقای کلپتون به کارخانه ایتالیایی این بود که برایش ماشینی بسازند که از مدل ۵۱۲ BB الهام گرفته شده باشد. این مدل محبوب اریک کلپتون است و او سه نمونه از آن را دارد.  دو ماه پیش تصاویری از این ماشین به رسانه‌ها درز کرد اما فراری امروز رسما ساخت این مدل را تایید کرد. 

خودرویی که فراری ساخته است ترکیبی از ۵۱۲ و ۴۵۸ ایتالیا است. موتور آن هشت سیلندر ۴.۵ لیتری است و ۵۷۰ اسب بخار قدرت دارد. شتاب صفر تا صد ماشین ۳.۴ ثانیه اعلام شده و حداکثر سرعت آن  ۳۲۵ کیلومتر در ساعت است. 
فراری این ماشین را با همکاری استودیوی طراحی پینین فارینا طراحی کرده است. 

فراری ۵۱۲ 
ساخت این خودرو بخشی از  خدمات جدید فراری برای ساخت ماشین‌های سفارشی است که از پنج سال پیش برای ساخت ماشین‌های مخصوص مشتریان کار خود را آغاز کرده است.  
قیمت این ماشین به طور رسمی اعلام نشده است اما گفته می‌شود اریک کلپتون برای این ماشین سه میلیون دلار داده است. 

در اطلاعیه‌ای که همزمان با رونمایی رسمی از این خودرو منتشر کرده نوشته :«تفکر ساخت این خودرو شبیه به خلق یک قطعه موسیقی است. فراری همانطور که برای خلق یک قطعه موسیقی نت‌های درست در جای خود باید قرار داده شوند، مدل SP12 EC را ساخته است.»