فراری بالاخره در برابر بازار سر فرود آورد و تصمیم گرفته است یک مدل شاسی بلند به بازار عرضه کند. این تصمیم مهمترین تحول در تاریخ این خودروساز ایتالیایی است.

فراری که از ابتدای تاسیس تاکنون تنها خودروهای تمام اسپرت ساخته بود، نه تنها برای اولین بار از این هویت تثبیت شده فاصله می‌گیرد، بلکه قصد دارد با تولید این شاسی بلند جدید، مهمترین خط قرمزش که سقف سالانه تولید است را هم زیرپا بگذارد.

مارانلو اضافه شدن این مدل جدید به محصولاتش را هنوز به طور رسمی تایید نکرده است. اما شایعه ساخت این مدل به طور گسترده در محافل صنعت خودرو شنیده می‌شود و هفته پیش هم مکس واربرتن، یکی از نزدیکان سرجیو مارکیونه، مدیر گروه فیات-کرایسلر و فراری درباره این مدل جدید با سهامداران فراری مکاتبه کرده است.

واربرتن گفته است نام این مدل شاسی بلند اف یو وی، مخفف Ferrari Utility Vehicle است. واربرتن تلویحا گفته است دلیل انتخاب این نام فاصله گرفتن از نام SUV است؛ نامی که بیشتر خودروهای شاسی بلند با آن شناخته می‌شود. فراری همیشه گفته است که هرگز خودروی چهار در و SUV  نخواهد ساخت و حالا نمی‌خواهد به وضوح زیر حرف خود بزند.

به گفته آقای واربرتن درهای عقب مدل جدید فراری «با روش زیرکانه‌ای» مخفی شده است.

این اطلاعات تازه در حالی منتشر شده است که کمتر از یک ماه پیش یکی از مدیران فراری به تاکید کرد این کارخانه خودروی اس یو وی نمی‌سازد، چون به گفته او اس‌ یو وی، حتی اگر تند هم برود، یک خودروی اسپرت نیست. انریکو گالی‌یرا، که مسئول امور مالی کارخانه است، همچنین گفت فراری قصدی برای ساخت ماشین چهار در هم ندارد، چون این خودرو هم، حتی اگر تند برود، باز ماشین اسپرت نیست.

همه اما به حرفهای تازه منتشر شده وزن بیشتری می‌دهند. گفته می‌شود فراری اف یو وی در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد. احتمال داده می‌شود این خودرو اشتراک زیادی با مدل جی‌تی‌سی‌۴ لوسو داشته باشد. مدیر فراری قبلا تایید کرده بود که همه مدلهای این کارخانه از سال ۲۰۱۹ به بعد هیبرید خواهند بود. به این ترتیب به احتمال زیاد این خودرو از ترکیب یک موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی هشت سیلندر نیرو خواهد گرفت. چین اصلی‌ترین بازار برای این خودرو است و بدون شک در خاورمیانه و آمریکای شمالی هم طرفدار خواهد داشت. قیمت چنین ماشینی احتمالا حدود ۳۵۰ هزار دلار است.

چرا شاسی بلند؟

الان دیگر معلوم شده است که اصرار فراری بر ساخت خودروهای اسپرت به ضرر این کارخانه تمام شده است و باعث شده از رقیبانش عقب بیفتد. لامبورگینی در آخرین مراحل رساندن اولین مدل شاسی بلند خود به بازار است و آن را تا چند ماه دیگر رونمایی خواهد کرد. رولزرویس هم که به دلایل دیگر از ساخت شاسی بلند دوری میکرد به زودی مدل «کالینان» را عرضه می‌کند و شاسی بلند «دی بی اکس» آستون مارتین هم فاصله چندانی با بازار ندارد. بنتلی که زودتر از همه خودروسازان لوکس دست به کار شده بود، موفقیت زیادی با مدل «بنتایگا» به دست آورده است و بیش از پنج هزار دستگاه در سال از این شاسی بلند می‌فروشد.

فراری سال‌ها است سقف تولیدش را افزایش نداده است. استدلال این کارخانه است است که مشتری‌هایش فراری را برای تک بودنش می‌خرند و افزایش تولید به این ژست کارخانه لطمه می‌زند. فراری به همین علت اگر بخواهد درآمدش را بیشتر کند، راهی به جز عرضه محصول جدید ندارد و خودروهای شاسی‌بلند یکی از معدود انتخاب‌های موجود است.

در نامه‌ای که واربرتن به سرمایه‌گذاران فراری نوشته، گفته شده است فراری میتواند سالانه بین دو تا سه هزار دستگاه مدل اف یو وی بفروشد. به این ترتیب فروش فراری تا سال ۲۰۲۰ به حدود پانزده هزار دستگاه خواهد رسید. در این رقم فروش محصول جنجالی دیگر فراری که مدل شش سیلندر دینو است هم محاسبه شده است.

اگر این پیش‌بینی درست باشد، فروش فراری تا چند سال دیگر دو برابر تعداد کنونی خواهد شد. سرجیو مارکیونه سال‌ها است که می‌خواهد تولید فراری را افزایش دهد. او با مقاومت جدی مدیر پیشین فراری روبرو بود. لوکا دی مونتزه‌مولو اصرار داشت که تولید فراری نباید از هفت هزار دستگاه بیشتر شود. نبرد او با مارکیونه دست آخر به کنار رفتن لوکا دی مونتزه‌مولو منجر شد. مارکیونه در تازه‌ترین اظهار نظر خود گفته بود که تولید فراری تا سال ۲۰۲۵ از ده هزار دستگاه بیشتر خواهد بود. فروش امسال کارخانه ۸۴۰۰ دستگاه تخمین زده می‌شود.

دلیل اصرار برای افزایش تولید فراری این است که این کارخانه حالا به طور مستقل از گروه خودروسازی فیات-کرایسلر فعالیت می‌کند و سهامش در بورس خرید و فروش می‌شود. به همین علت باید ارزشش را به سهامداران و سرمایه‌گذاران ثابت کند و این گروه از مخاطبان بیشتر از تک بودن و خاص بودن به عدد و رقم‌های دفاتر حسابداری فراری علاقه‌مندند.