بدون شک سری ۲۵۰ فراری از مهمترین خودروهای کلاسیک این کارخانه ایتالیایی است. در فاصله ده سال، خودروهایی از این سری تولید شد که هر یک اعتبار و هویت مارک فراری را شکل دادند. از جمله این ماشین‌ها که روی موتور سه لیتری دوازده سیلندر ساخت جیاچینو کلمبو ساخته شدند، می‌توان به GTO، تستا روسا، لوسو و مدل کالیفرنیا اشاره کرد. 
امسال فراری شصتمین سالگرد تولید این سری را جشن می‌گیرد. به همین منظور این کارخانه دو مدل فراری ۲۵۰ را به موزه  فراری در مارانلو به نمایش گذاشته است. این دو مدل منحصر به فرد هر یک به دلیل کمیابی و ارزش تاریخی خود بسیار باارزشند و در آرشیو خودروهای تاریخی فراری نگهداری می‌شوند. 

یکی از آنها مدل ۲۵۰ جی‌تی SWB است که استرلینگ ماس، راننده مشهور اتومبیلرانی با آن در مسابقات سال ۱۹۶۱ چهار پیروزی به دست آورد. این ماشین که به رنگ آبی و سفید تیم اسکاتلندی راب واکر رنگ‌آمیزی شده است به تازگی توسط بخش خودروهای کلاسیک فراری بازسازی شده است. ساخت این خودرو بخشی از رابطه‌ ناتمام فراری با تیم بسیار موفق راب واکر بود. انزو فراری قرار بود برای این تیم بریتانیایی و راننده مشهورش استرلینگ ماس، یک خودروی یک نفره فرمول یک بسازد. اما پیش از اینکه این پروژه آغاز شود، ماس در تصادفی شدید مجروح شد و رانندگی را کنار گذاشت و رابطه دو تیم بدون رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب به پایان رسید. 

داستان خودروی دیگر هم بسیار جذاب است. این ماشین که به بردون (Breadvan) مشهور است در حقیقت یک برلینتا است که هم از نظر ظاهری و هم از نظر فنی بسیار تغییر داده شده است. این ماشین را کنت ولپی دی میسوراتا سفارش داده شد. او از فراری خواسته بود تا ماشینی قوی‌تر از فراری GTO بسازند. ماشین توسط پیرو دروگو و جیوتو بیزارینی ساخته شد. آزمایش‌های آیرودینامیک فرم ماشین را از یک ماشین مسابقه‌ای دور کرد و در نهایت به یک شوتینگ بریک تبدیل کرد. فراری در ساخت مدل FF خود از این ماشین الهام گرفت. 
با اینکه انزو فراری از وجود رقیبی برای مدل GTO در پیست چندان دل خوشی نداشت، اما بردون در چند مسابقه از جمله له‌مان شرکت کرد. این ماشین سریع بود اما برای پیروزی شانس نداشت. با این که این ماشین پیش‌نیاز‌های خودروهای کلاسیک فراری را برای تاریخی بودن نداشت، اما به خاطر اعتبار جهانی و حضورش در مسابقات در سال ۲۰۱۰ توسط بخش خودروهای کلاسیک فراری پذیرفته شد. 
این دو خودرو اکنون در موزه فراری به نمایش درآمده‌اند. موزه فراری از ساعت ۹:۳۰ صبح تا هفت عصر در شهر مارانلو پذیرای بازدیدکنندگان است. اما اگر امکان سفر به مارانلو میسر نیست، فرصت برای تماشای این خودروها در گالری عکس این خودروها در سایت خودرو در بیست و چهار ساعت شبانه روز برای شما میسر است.