فراری در مدل جدید کالیفرنیا که قرار است حدود دوهفته دیگر در نمایشگاه ژنو رونمایی شود، برای کاهش مصرف سوخت و آلودگی به جای موتور هشت سیلندر معمولی از یک موتور توربو استفاده خواهد کرد. 
سازنده سوپرکارهای ایتالیایی که بخشی از کارخانه فیات است، برای تاکید بر موتور توربوی جدید یک حرف T به نام این مدل اضافه کرده است و آنرا با نام «کالیفرنیا تی» به بازار عرضه می‌کند. 
این کارخانه امروز عکس‌هایی از این خودرو را منتشر کرد. فراری می‌گوید با انتخاب موتور جدید با وجود قدرت بیشتر مصرف سوخت ماشین ۱۵ درصد کمتر شده است. فراری همچنین می‌گوید موتور را طوری ساخته است که سیستم توربو بدون هیچ تاخیری شروع به کار می‌کند. 
موتور هشت سیلندر جدید ۵۵۲ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. حجم آن ۳.۹ لیتر و با سیستم تزریق مستقیم سوخت است. با این موتور حداکثر سرعت کالیفرنیا تی  به ۳۱۶ کیلومتر در ساعت میرسد و شتاب صفر تا صدکیلومتر در ساعتش ۳.۶ ثانیه است. 
فراری مصرف سوخت ماشین را ۱۰.۵ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام کرده است و میزان تولید دی اکسید کربنش ۲۵۰ گرم در هر کیلومتر است. مصرف خودروی کنونی، با موتور هشت سیلندر ۴.۳ لیتری و با قدرت ۴۸۳ اسب بخار، ۱۳ لیتر در هر صد کیلومتر است و ۲۹۹ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر تولید می‌کند. 
سیستم فرمان کالیفرنیا تی هم جدید است و فنربندی‌‌اش از نو تنظیم شده و یک سیستم کنترل ایستایی با الهام از ماشین‌های فرمول یک فراری برایش ساخته شده است. سیستم اینفوتینمنت آن هم عوض شده و به یک نمایشگر ۶.۵ اینچی مجهز شده است. 
ابعاد ماشین جدید با مدل کنونی یکی است اما بدنه آن توسط طراحان فراری و با کمک استودیو طراحی پینین فارینا دوباره از نو طراحی شده است. اتاق ماشین با ترکیب ۲+۲ برای دو بزرگسال در جلو و دو کودک در عقب جا دارد. سقف ماشین هم در ۱۴ ثانیه باز و بسته می‌شود. 
فراری کالیفرنیا تی را از تابستان آینده در بازار اروپا عرضه می‌کند اما خریداران آمریکایی باید برای آن تا نیمه دوم سال ۲۰۱۴ صبر کنند. 
آخرین بار در دهه هشتاد بود که فراری از موتور توربوشارژ در مدلهایش استفاده کرد و موتور فراری F40 را به این سیستم مجهز کرد. 
فراری هنوز قیمت ماشین را به طور رسمی اعلام نکرده است. قیمت پایه مدل کنونی کالیفرنیا در ایتالیا ۱۸۶ هزار و ۷۲۳ یورو است. به احتمال زیاد فراری کالیفرنیا تی هم با همین قیمت عرضه خواهد شد و کماکان ارزان‌ترین مدل فراری باقی خواهد ماند. 
اگرچه برای خریداران فراری مصرف سوخت کم و کاهش میزان آلاینده‌ها چندان شاخص مهمی نیست اما همچنان فراری تحت تاثیر فرهنگ غالب کنونی در صنعت خودرو و برای نشان دادن تعهدش به محیط زیست برای ساخت ماشین‌های کم مصرف‌تر تحت فشار است. این کارخانه در عین حال می‌خواهد از این طریق توانایی‌های خود در مهندسی را هم به رخ بکشد.